Nenechte si ujít v týdnu od 25. září do 1. října 2023

nenechte_si_ujit
Zbývají poslední zářijové dny, ale i ty si můžete zpestřit nějakou zajímavou literární akcí. Koná se např. autorské čtení Jana Spěváčka a Aleše Kauera, beseda se Stanislavem Češkou či Michaelou Suchardovou.

V Knihovně Jiřího Mahena v Brně opět probíhá večerní předčítání pohádek. V úterý 26. září se můžete těšit na knihu Strašpytýlek od Františka Nepila. V pohádce o strašidlech zjistíte, zda malý ustrašený chlapec dokáže překonat svůj strach. Buďte na pobočce Štýřice v 17.00.

Ve stejný den, tedy v úterý 26. září, si v brněnské Knihovně Jiřího Mahena nenechte ujít ani literární salón. Seznámíte se s knihou povídek Čistý, skromný život od Viktora Špačka. Poutavě popisuje všednost normálního života a za své dílo získal letos také literární cenu Magnesia litera v kategorii próza. Přijďte do ústřední knihovny na Kobližné v 17.30.

Ve úterý 26. září se v Krnově v rámci cyklu Spisovatelé do knihoven koná autorské čtení básníka, učitele a copywritera Jana Spěváčka a také básníka nakladatele a grafika Aleše Kauera. Druhý jmenovaný napsal např. knihu Dynamika s harmonickou opojností. Autorské čtení začíná v městské knihovně od 18.00.

Ještě se vrátíme do Brna. Knihovna Jiřího Mahena naplánovala na úterý 26. září besedu se Stanislavem Češkou o jeho sérii historických detektivních románů Zločiny na Velké Moravě. Přijďte si poslechnout vyprávění o tehdejším každodenním životě, stavitelství, řemeslech i o tom, jak tehdy lidé bydleli, co jedli a jak se oblékali. Beseda začíná v 18.00 na pobočce Nový Lískovec.

Ve středu 27. září navštivte v Knihovně Jiřího Mahena v Brně přednášku na téma Eliška Rejčka v české a polské literatuře. Eliška Rejčka se narodila v Poznani, dvakrát se stala českou a polskou královnou a nesmazatelně se vepsala do kulturní historie naší země. Buďte v ústřední knihovna na Kobližné ve 14.00.

Městská knihovna v Praze po prázdninové pauze připravila na středu 27. září další literární salónek – tentokrát věnovaný dánské literatuře. Mezi dánské autory, o kterých bude řeč, patří např. Ida Jessen, Jonas Bengtsson, Jorn Riel (Arktické safari a jiné povídky z Grónska), Nielsen Colling (Evropské jaro, Dánská občanská válka 2018–2024) či Helle Helle. Literární salónek začíná v 18.00 v ústřední knihovně.

Ve středu 27. září vás Městská knihovna v Praze zve na besedu se spisovatelkou Michaelou Suchardovou a moderátorem Českého rozhlasu Jakubem Pavlovským o knize Úlet. Vypráví o ženě, která se po dvaceti letech manželství zamiluje do ženy. Co myslíte, změní od základu svůj dosavadní život a bude následovat své srdce? Začátek besedy je na pobočce Smíchov v 18.00.

Pokud víte o nějaké další zajímavé literární akci, podělte se o ni s námi v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář