Zahrajte si o temný román o těžkostech dospívání

les-v-dome-Audiokniha-perex
Malá cácora, jak jí přezdívá babička, nemá příliš šťastné dětství a zdá se jí, že je všem na obtíž. Otec rodinu opustil, matka dává přednost svým nápadníkům a prarodiče pro ni nemají vlídné slovo. Navíc v sobě nosí děsivé tajemství, o kterém však nesmí mluvit.

Strach z lesa

Dětská hrdinka nového románu Aleny Mornštajnové se zdá být všem na obtíž. Otec se vypařil během povodní, matka raději tráví čas se svými amanty a dědeček s babičkou, kterým zůstala viset na krku, pro ni nemají jediné vlídné slovo. Mlčenlivá cácora, jak jí nedůtklivá babička přezdívá, tak vede hodně osamělou existenci, jen s nástupem do školy vymění svou imaginární kamarádku Moniku za přátelství s živelnou a upovídanou spolužačkou Ester, v jejímž stínu pak tráví nelehká léta dospívání. Stále se však nemůže zbavit hluboce zakořeněného strachu z lesa, který v ní probouzí děsivé vzpomínky. Ale o takových věcech se v jejich domě nikdy nemluví…

 

Les v domě

Autorka: Alena Mornštajnová

Vydavatel: vydavatelství OneHotBook
Interpretka: Ivana Uhlířová
Délka: 8 hodin 45 minut
Vydáno: 4/2023
EAN: 8594169485782

Přečtěte si více o audioknize Les v domě, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorce

alena_mornstajnovaAlena Mornštajnová (* 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, v současné době žije ve Valašském Meziříčí a věnuje se převážně psaní. Debutovala románem Slepá mapa (2013). Její druhá próza Hotýlek (2015) a zejména další román Hana (2017) se setkaly s pozitivními ohlasy jak u čtenářů, tak u kritiky. V roce 2018 se autorka stala dvojnásobnou vítězkou Ceny Česká kniha, když román Hana vyhlásila za nejlepší českou prózu uplynulého roku jak odborná, tak studentská porota. Tehdy v Albatrosu vydala i svůj první příběh pro děti Strašidýlko Stráša (2018). Pro malé čtenáře pak v roce 2022 napsala ještě knížky Kapka Ája a Teribear: Tajemství modré krabice. Její další román Tiché roky (2019) se stal absolutním vítězem čtenářské ankety Kniha roku – Čtení tě mění. Následoval román Listopád (2021), s nímž opět vyhrála Cenu Česká kniha, a v roce 2023 publikovala svůj zatím poslední román Les v domě.
(Zdroj informací a fotografie: vydavatelství OneHotBook)

 

Vyhrajte audioknihu Les v domě

Hlavní hrdinka dosud nejtemnějšího románu Aleny Mornštajnové cítí, že je všem na obtíž. Často se proto zavírá se svou imaginární kamarádkou Monikou do dětského pokoje a snaží se zapomenout na svět kolem. Po nástupu do školy přeci jen najde opravdové přátelství, ale její pocit, že by všem bylo lépe, kdyby se vůbec nenarodila, to příliš neumenší. A k tomu všemu ten hluboce zakořeněný strach z lesa, který v ní probouzí děsivé vzpomínky. Ale o tom se doma mluvit nesmí…

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Les v domě, kterou si stáhne z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Les v domě
probíhá od 19. května do 1. června 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Les v domě

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLes v domě (audiokniha)

Mornštajnová, Alena

OneHotBook, 2023

Napsat komentář