Demence převrátí život naruby

jiny_svet_obalka-2

Demence patří mezi diagnózy, které v lidech často rozvíří obavy. Jak se změní život těm, kteří takovým onemocněním trpí? A jak těch, kteří o takovou osobu pečují? Nahlédněte do světa lidí potýkajících se s demencí. Vše podstatné naleznete v tomto průvodci.

Život každého z nás se ubírá nejrůznějšími cestami. Někdy kráčí po stezkách, které jsou jak zvláštní a znepokojující, tak zároveň i fascinující. Tento cestovní průvodce vypráví o takových místech.
Zavede vás do světa, kde nic není takové, jak jste zvyklí. Do míst, kde intenzivní pocity štěstí jsou stejně běžné jako hluboké obavy. Vítejte v Jiném světě, v zemi, kde žijí lidé s demencí. Daří se v ní kreativitě a představivosti, ale zároveň v ní panují obavy a agrese. K tomu, s čím se zde setkáte, je dobré přistupovat nezaujatě a bez předsudků. Objevíte nové věci, zakusíte dosud nepoznané a můžete se hodně naučit.
Do Jiného světa se dostanete díky péči o osobu s demencí, anebo vás do ní zavedou obavy, že i vy byste v ní jednou mohli žít. Být konfrontován s často podivnými zvyklostmi, které v Jiném světě panují, určitě není snadné. Je dobré se na cestu co nejlépe připravit, pochopit zdejší způsob života, protože pak vám jeho zvláštnosti začnou dávat smysl a umožní vám adekvátně se chovat a reagovat.
A právě to je cílem tohoto průvodce – doprovázet vás a podporovat na této cestě.

Jiný svět – jak jej odhalit, prožít, pochopit

Průvodce světem lidí s demencí
Autoři: Erich Schützendorf, Jürgen Datum
Přeložily: Helena Bártová, Jana Pokojová

Počet stran: 144
Vazba: brožovaná
Formát: 135×213 mm
ISBN: 978-80-88429-01-2
Doporučená cena: 350 Kč

Knihu Jiný svět – jak jej odhalit, prožít, pochopit vydalo nakladatelství Pasparta.

Ukázka z knihy

  jiny_svet_ukazka

O autorech

Erich Schützendorf předává prostřednictvím svých četnými publikací a přednášek své zkušenosti z jednání s lidmi s demencí.
Jürgen Datum je copywriter na volné noze a v knize se podělil o své osobní zkušenosti s tématem demence.

Zdroj informací: bücher.de


Nakladatelství Pasparta bylo založeno jako sociální podnik s cílem vylepšit infor­movanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších souvisejících oborech a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění. Nakladatelství vydává publikace z oblasti psychologie, pedagogiky, speciální peda­gogiky a dalších příbuzných oborů. Nabízí i řadu publikací pro děti. Pořádá rovněž odborné semináře a konference.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJiný svět – jak jej odhalit, prožít, pochopit
Průvodce světem lidí s demencí

Schützendorf, Erich - Datum, Jürgen

Pasparta, 2021

Napsat komentář