O vztazích

Mezilidske_vztahy_v_romanech
O partnerské vztahy je třeba pečovat. Nezáleží na tom, zda se jedná o nesezdaný pár, novomanžele či ty, kteří si dali slib před mnoha lety. Jak oživit energii vztahu, nesklouznout do stereotypu a udržet si vzájemnou lásku, poradí zajímavé knihy.

V ráji Adam prohrál svůj první duchovní zápas. Právě jeho mlčení představuje začátek selhání každého muže. Jak opět získat kontrolu nad svým životem a překonat chaos a nejistotu? V tom poradí kniha trojice autorů. Podle nich je řešením opět naslouchat Bohu.

Kde byl v biblickém příběhu Adam, když had pokoušel Evu? Byl Adam s Evou celou dobu, když ji had obelhával? Stál vedle své ženy a slyšel každé slovo? Pokud ano, musíme si položit zásadní otázku: Proč nic neřekl? Adam mlčel. Stál tam, slyšel a viděl vše, co se dělo, a neřekl ani slovo. Prohrál svůj první duchovní zápas. Selhal jako muž.
Adamovo mlčení je počátkem selhání každého muže.
Dnešní svět je plný mlčících mužů. Mužů, kteří nemají kontrolu nad svým životem, kteří jsou ovládáni zlostí, kteří propadají závislostem. Mužů, kteří se děsí zklamání, chaosu a nejistoty. Nastal čas, aby muži obnovili svůj hlas. Aby naslouchali Bohu. Aby našli novou, dosud nepoznanou sílu do života a do nápravy poškozených vztahů. A také aby v pravý čas mluvili a kráčeli do nebezpečné nejistoty s důvěrou a moudrostí, která pochází od jejich Stvořilete.

Ukázka z knihy

Měl vážné problémy. Již dříve se mu podařilo urazit dost důležitých lidí, aby se dostal na horkou půdu, ale nikdy to nebylo tak vážné jako nyní.
Přátelé chtěli pomoct. Byli to mladí, svalnatí a odhodlaní muži na vrcholu svých sil, kteří toužili prosadit to, čemu věřili. Shromáždili se, aby prohovořili, co se dá dělat. Nikoho však nenapadlo nic rozumného. Už to zašlo příliš daleko. (str. 31)

Adamovo mlčení

Autoři: Al Andrews, Larry Crabb, Don Hudson

Počet stran: 173
Vazba: brožovaná
Formát: 150×210 mm
ISBN: 80-85495-77-5
Doporučená cena: 172 Kč

 

Knihu Adamovo mlčení vydalo nakladatelství Návrat domů.

————————————————

Uzavřením manželského sňatku začíná nová životní cesta. Aby manželé nezapomněli na svůj slib, mohou si ho připomenout prostřednictvím motivačních citátů a fotografií.

Dárková publikace obsahuje hrst zamyšlení nad manželským slibem, krásné fotografie a motivační citáty na téma manželství a partnerských vztahů. Slib, který si manželé vzájemně dávají během svatebního obřadu, není něčím chvilkovým, co vyprchá, ale programem na celý život, k němuž je dobré se vracet.

V dobrém i ve zlém

Autor: Aleš Opatrný

Počet stran: 48
Vazba: vázaná
Formát: 145×150 mm
ISBN: 978-80-7566-008-4
Doporučená cena: 229 Kč

Knihu V dobrém i ve zlém vydalo Karmelitánské nakladatelství.

O autorovi

Aleš Opatrný (* 1944) je kněz pražské arcidiecéze, založil a třináct let vedl Pastorační středisko při Arcibiskupství pražském a zastával úřad biskupského vikáře pro pastoraci. Na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze vyučuje pastorální teologii. V KNA mu vyšla řada úspěšných titulů, mimo jiné: Jak potěšit zpovědníka, Příprava na manželství, Credo: úvahy o apoštolském vyznání víry, Pastorace svátostí, O nesnázích v manželství a jiné.

Zdroj informací: Karmelitánské nakladatelství

————————————————

Když se Amy Sutherland zúčastnila výcviku zvířat, v životě ji nenapadlo, že získané poznatky aplikuje i v manželství. A světě div se, ono to přineslo své ovoce! Proto neváhala a napsala příručku, v níž shrnula své poznatky a zkušenosti.

Při přípravě jedné své knihy autorka strávila nějaký čas ve škole pro trenéry zvířat. Zatímco pozorovala studenty, jak cvičí paviány, emu, gepardy a další tvory, osvojila si pár technik, jež se ukázaly jako efektivní i v případě poněkud vyspělejšího zvířete – jejího manžela Scotta. Poté o tom v The New York Times zveřejnila článek, který se na internetu stal nejsledovanějším a nejsdílenějším článkem Timesů v roce 2006. Tento úspěch Amy Sutherlandovou přiměl, aby své poznatky o behaviorálních technikách uplatňovaných u zvířat i lidí rozpracovala v knize. Ta je něčím na pomezí vzpomínek, rádce a příručky o zvířecí psychologii. Díky autorčinu originálnímu a zábavnému pojetí se dozvíme například to, proč odměna funguje lépe než trest nebo co je metoda minimálního posílení. Případně prostě získáme tipy, jak se účinně vypořádat s iritujícím chováním našich blízkých.

Ukázka z knihy

Cvičitel musí konat zcela vědomě a zároveň vyskočit z vlastní kůže a pohlížet na svět očima zvířete. Při venčení vlka na vodítku dávala jeho cvičitelka pozor i na ty nejnevinnější podněty, které by mohly probudit jeho lovecký pud – ať už to byli králíčci skotačící na trávníku, anebo výmarský ohař ze sousedství, který se promenádoval za plotem. (str. 39)

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství

Autorka: Amy Sutherland
Přeložila: Kristýna Kučerová

Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Formát: 130×202 mm
ISBN: 978-80-262-1632-2
Doporučená cena: 299 Kč

 

Knihu Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství vydalo nakladatelství Portál., kde najdete další ukázky.

O autorce

Amy Sutherland je známá americká novinářka, která žije v Bostonu a v Portlandu v americkém státě Maine s manželem Scottem a fenkou Penny Jane.

Zdroj informací: nakladatelství Portál


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeAdamovo mlčení

Andrews, Al - Crabb, Larry - Hudson, Don

Návrat domů, 2020

zobrazit info o knizeV dobrém i ve zlém

Opatrný, Aleš

Karmelitánské nakladatelství, 2020

zobrazit info o knizeCo mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství

Sutherland, Amy

Portál, 2020

Napsat komentář