Citlivě o stařecké demenci

Andersopa_obalka.indd
Vysvětlit dětem, proč se jejich dědeček či babička najednou chovají jinak a jak je možné, že si nepamatují ani jména svých vnoučat, bývá velmi obtížné. Může vám s tím pomoci útlá dětská kniha, která se na příběhu malé Nely a jejího dědečka citlivě věnuje tématu stařecké demence.

Dědeček je Nelin nejlepší kamarád. Má na ni vždycky čas a dává na ni pozor. Je to elegantní pán v bílé košili a saku, který každého přátelsky zdraví a smeká klobouk. Rád s Nelou chodí na procházky a na ryby nebo spolu pečou bábovku a navštěvují babičku na hřbitově.
Jednou ale najde Nela dědečka doma neoholeného a v pyžamu. Uprostřed dne! Dědeček teď zapomíná všechno možné, někdy dokonce i Nelino jméno. Copak se s tím nedá nic dělat? „Ale dá!“ říká si Nela. Každopádně se hned zítra naučí, jak dědečkovi uvázat kravatu a jak ho oholit. Odteď bude nejspíš muset dávat pozor ona na něj – svého druhého dědečka.
Kniha citlivým způsobem vysvětluje – nejen dětem – téma stařecké demence a pomáhá jim tak vyrovnat s případným setkáním s touto nemocí ve vlastní rodině, u svých nejbližších.

Ukázka z knihy

mujdruhydedecekukazkaDalší ukázky najdete na stránkách nakladatele.

Můj druhý dědeček

Autor: Rolph Barth
Ilustrace: Daniela Bunge
Přeložila: Marie Voslářová

Počet stran: 40
Vazba: vázaná
Formát: 250×250 mm
ISBN: 978-80-88290-32-2
Doporučená cena: 250 Kč

Knihu Můj druhý dědeček vydalo nakladatelství Pasparta.


Nakladatelství PASPARTA bylo založeno organizací APLA Praha jako sociální podnik s cílem vylepšit informovanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších oborech, a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění. Klade si za cíl vydávat publikace pro odbornou a další zainteresovanou veřejnost z oblastí psychologie, pedagogiky, speciální pedagogiky a dalších příbuzných oborů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMůj druhý dědeček

Barth, Rolph

Pasparta, 2020

Napsat komentář