Nové poznatky o starých věcech

Tipy_Tajemstvi nasich chramu_Samohybne delostrelectvo
V dnešních tipech zabrousíme do historie české i zahraniční. Vydáme se do chladných a tajuplných míst, abychom poznali skrytý význam chrámové výzdoby. Dozvíme se také řadu zajímavostí o bojové technice užívané za 2. světové války.

Prozkoumejte četné záhady a hledejte magické symboly v nové knize Jana A. Nováka Tajemství našich chrámů. Vydejte se do světa vzdáleného všednímu ruchu a objevte skryté významy toho, co na první pohled vypadá jenom jako výzdoba.

Tajemství našich chrámů

Magie, symboly a záhadné jevy
Autor: Jan A. Novák

Počet stran: 277
Vazba: vázaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7633-223-2
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Tajemství našich chrámů vydalo nakladatelství Alpress.

Když z ruchu ulice a denního světla vstoupíte do chrámu, ocitnete se rázem v úplně jiném světě: příšeří, chlad, sochy a obrazy líčící zázraky jsou ostrovem jiného času a myšlení. To, co nezasvěcenému připadá jen jako výzdoba, jsou vlastně symboly s hlubokým významem a zašifrované tajné vědomosti. Tato kniha vám pomůže poodhalit jejich tajemství.

 

Ukázka z knihy

Nebudeme si nic nalhávat: magnetem většiny náboženství je slib, že řeší problém smrti a toho, co bude po ní. Když budete hodní – aspoň ve smyslu příkazů a rituálů dotyčné víry – nemáte se čeho bát. A jako bonus se ani nemusíte zbytečně trápit otázkami, co je a co není správné, protože tohle už někdo vyřešil za vás. Stačí se toho držet a posmrtná odměna vás nemine, což je svým způsobem pohodlné.
Také v případě křesťanství je podmínkou věčné existence duše bohabojný život tady na zemi, ale nechybí ani šikovná pojistka v podobě uložení vaší tělesné schránky do posvěcené půdy. A tak se mocní nechávali pohřbívat ve velkolepých kryptách pod ústředními chrámy, významní pod podlahou a v kaplích velkých městských kostelů, opati a mniši pod svými kláštery a chudí aspoň v těsném sousedství své fary. Venkovské hřbitůvky obehnané zdí s hroby tísnícími se kolem kostelíka dodnes působí dojmem hejna kuřat batolících se poblíž křídel kvočny slibujících úkryt – tady bylo i po smrti tak nějak lépe a bezpečněji než tam venku za zdí. (str. 1–2)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Jan A. Novák

Spisovatel, publicista a novinář různorodých zájmů Jan A. Novák se po studiích věnoval mimo jiné potápění a fotografování pod vodou. Fascinují ho záhadné a nevysvětlitelné jevy. Nejprve publikoval časopisecky a později autorsky připravil celou řadu knih, jejichž tematika se týká hlavně záhad, ale najdeme mezi nimi také literaturu faktu, populárně naučné publikace a sci-fi. Je autorem těchto knih: Tajemný hrad KarlštejnOkno do budoucnostiKarel IV. – mystik a čarodějTajemné podzemí na našem územíTajemství mořských hlubinTempláři, zednáři a další tajné společnosti v Čechách a ve světěZa tajemstvím pokladů Čech, Moravy a Slezska aj.

Informace o autorovi byly čerpány ze stránek nakladatelství Alpress.

 

Nakladatelství Alpress

Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

————————————————

Zajímáte se o historii a vojenství? Vaší pozornosti by neměla uniknout působivá kniha Thomase Andersona Samohybné dělostřelectvo Wehrmachtu, věnující se vývoji bojové techniky užívané mezi lety 1936 a 1945.

Samohybné dělostřelectvo Wehrmachtu

Autor: Thomas Anderson
Přeložil: Vladimír Pilát

Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Formát: 175×228 mm
ISBN: 978-80-271-2589-0
Doporučená cena: 499 Kč

Knihu Samohybné dělostřelectvo Wehrmachtu vydalo nakladatelství Grada v edici Militaria.

Mezi koncem první a začátkem druhé světové války uplynulo jen několik let, ale způsob vedení války se za tuto dobu změnil k nepoznání. Zákopovou válku a koňmi tažená děla vystřídaly rychlé přesuny moderních mobilních jednotek. Německé obrněné divize se díky nim prohnaly západní Evropou a na východě se zastavily až před Moskvou. I pravidla bleskové války však vyžadovala, aby byly jednotky v první linii účinně podporovány rychle se pohybujícím samohybným dělostřelectvem – a jednotky Panzerartillerie v tomto ohledu dlouho neměly na bojištích konkurenci. Kniha, věnovaná vývoji tohoto druhu bojové techniky od jejího vzniku v meziválečném období až do konce druhé světové války, nabízí čtenářům přehled všech důležitých typů německých samohybných děl, jejich nasazení na různých bojištích a přímé zkušenosti jejich posádek z boje. Výklad je založený na pečlivém studiu většinou zatím nepublikovaných pramenů a doplněný množstvím unikátních fotografií i přehledů technických dat, jak jsou ostatně čtenáři knih Thomase Andersona už dávno zvyklí.

 

Thomas Anderson

Thomas Anderson, známý německý odborník na obrněnou techniku, je také autorem knih Tiger (Grada, 2014), Stíhač tanků Ferdinand/Elefant (Grada, 2016), Historie německého tankového vojska 1939–1942 (Grada, 2016), Sturmartillerie (Grada, 2017) a Lovci tanků (Grada, 2019).

 

Nakladatelství Grada

Knihy s logem Grada vycházejí v České republice již od roku 1991. Nabídka společnosti pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Vydává např. tituly s právní tematikou, ekonomické, z oblasti financí a účetnictví, psychologické, zdravotnické, s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví atd.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete další knihy za skvělé ceny.

Zaujaly vás historické tipy? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTajemství našich chrámů
Magie, symboly a záhadné jevy

Novák , A.

Alpress, 2020

zobrazit info o knizeSamohybné dělostřelectvo Wehrmachtu

Anderson, Thomas

Grada, 2020

Napsat komentář