Knihovny postupně otevírají své dveře čtenářům

knihovna
Po dlouhých týdnech život v Česku znovu ožívá. Kromě restaurací, sportovišť či divadel se pomalu ale jistě otevírají i knihovny. Znovu se tak můžeme projít mezi regály plných knih a vnímat tu jedinečnou vůni starých i nových svazků.

Knihovny byly zavřené od půlky března a po tu dobu jsme si tak museli vystačit s knížkami, které máme každý doma. Nyní už ale v rámci uvolňování všech opatření přišla řada i na knihovny, a ty se proto postupně otevírají veřejnosti. Než se ale do své oblíbené knihovny vydáte, raději koukněte na její webové stránky – přece jenom provozní doba se zatím může od té standardní lišit.

A jak to bude s literárními akcemi? I ty už se budou postupně rozbíhat, nicméně určitě pomaleji, než bychom si všichni přáli, hromadné akce totiž pořád svazují přísnější opatření. Možná už je sice účast do 300 návštěvníků, ale ne všechny knihovny mohou dostát dalším pravidlům, která pro takovéto akce platí, například zajištění povinných rozestupů mezi lidmi.

Přesto už se sem tam nějaká akce koná. Ve čtvrtek 4. června se v pražském Paláci knih Luxor uskuteční křest knihy Roberta ŠlachtyJosefa Klímy Třicet let pod přísahou. Robert Šlachta patří mezi nejznámější policisty u nás, svého času býval ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V této knižní novince si můžete přečíst jeho osobní zpověď, kterou poskytl v rámci rozhovoru s novinářem Josefem Klímou. Křest spojený s besedou a autogramiádou se uskuteční od 17.00.

Některé knihovny přesunuly literární akce do online světa – například Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově uspořádala online besedu se spisovatelkou Sabinou Zelenou, ostatně můžete se podívat na záznam. A protože událost sklidila úspěch, knihovna pořádá další podobnou. Ve středu 10. června se tak můžete zúčastnit online besedy s blogerkou desetiletí Martou Kučíkovou. Je známá nejen díky svému blogu, kde píše o životě v Itálii, ale také díky knihám, které napsala – Italské jednohubkyItalské dvojhubky a Po italsku do hubky.

Online beseda s Martou Kučíkovou

Pořádá vaše knihovna nějakou akci, o které bychom měli vědět?
Podělte se o ní s námi v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář