Nakladatel: Universum


Universum - Nejnovější knihy

knihaHausbot – Rozhovory o životě a spokojenosti kniha151 příběhů na Stezce Českem knihaMoje máma Jana Brejchová knihaDálkový výslech

Universum - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 27. května do 2. června

nenechte_si_ujit

Už víte, jak strávíte poslední květnové a první červnové dny? Co navštívit některou z literárních akcí? Koná se třeba přednáška o samizdatové literatuře, beseda s Petrem Horáčkem a křest knihy Mami, pocem! či Lež má krátké nohy. 

Cestopis roku 2022

cestopis roku uvodni

V jubilejním pátém ročníku soutěže o nejlepší cestopis roku, udělovanou na počest legendární cestovatelské dvojice Hanzelky a Zikmunda, si literární porotu získala výpravná kniha manželů Honových Náš evropský deník II.

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. května 2023

nenechte_si_ujit

Máme pro vás další tipy na akce ze světa literatury. Těšit se můžete na besedu s Irenou Obermannovou či Alenou Mornštajnovou, autogramiádu Lucie Kutrové, setkání se Zdeňkem Grmolcem či autorské čtení Miloše Urbana.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince 2022

nenechte_si_ujit

Listopad končí, prosinec a s ním i advent začíná. Kromě návštěvy vánočních trhů či poslechem koled z úst snaživých dětí i nadále můžete zajít na některou z mnoha literárních akcí, které se v následujícím týdnu konají. Nenechte si ujít třeba autogramiádu herečky Terezy Brodské, historika Vlastimila Vondrušky či spisovatelky Julie Caplinové.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. listopadu 2022

nenechte_si_ujit

Listopad pomalu spěje ke konci a brzy vypukne předvánoční šílenství. Kde jinde hledat tipy na knižní dárky než na některé literární akci? Výběr je více než pestrý! Nenechte si ujít křest knihy české plavkyně Abhejali Bernardové, besedu s Lenkou Chalupovou či autogramiádu Roberta Bryndzy.