Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. ledna 2020

nenechte_si_ujit
Máme tu nový rok a s ním i další literární akce. Po vánočních svátcích jistě všichni uvítáme možnost vyrazit si někam za literaturou. Ve Zlíně se koná beseda o nové knize Samet v divadle a v Praze oslaví narozeniny Sherlocka Holmese.

A nebude chybět i akce pro ty nejmenší – v Brně si pro děti připravili čtení z knížky Mlsný ježek Toník.

Touto akcí také hned začneme. Čtení pro nejmenší se koná v úterý 7. lednabrněnské Knihovně Jiřího Mahena, na pobočce v Bohunicích. Vítáni jsou všichni malí čtenáři od 2 do 5 let v doprovodu dospělého. Číst se bude z knížky Andrey Reitmeyerové Mlsný ježek Toník, která vypráví o malém ježečkovi, který rád prozkoumává okolí a který je hodně vybíravý v jídle. Čtení začíná v 16.30.

Přelom roku bývá spojený s bilancováním předchozích dvanácti měsíců. Pokud jde o literaturu, ve středu 8. ledna si můžete přijít do Městské knihovny v Praze připomenout knihy, které vyšly v roce 2019. Ohlédnete se také za významnými literárními akcemi předešlého roku a popovídáte si o tom, čím literatura loni žila. A abyste se v novém roce měli na co těšit, dozvíte se také, co se letos chystá. Akce se koná v Domu čtení na ulici Ruská od 18.00.

Ve středu 8. ledna se podíváme do ostravského Domu knihy. Od 16.00 se zde uskuteční beseda a autogramiáda Jaroslava Kmenty k jeho nové knize Rudý Zeman. Jaroslav Kmenta je jeden z nejznámějších českých investigativních novinářů, jehož články často vedly k rezignaci řady politiků. Jeho nová kniha poodhaluje svět současného prezidenta Miloše Zemana. Autor hledá odpověď na otázku, kdo financoval jeho předvolební kampaň, přináší nové informace a souvislosti a rozebírá také to, komu a proč se Miloš Zeman mstí.

Ve čtvrtek 9. ledna se v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně koná beseda k nové knize Jakuba Malovaného Samet v divadle. Tato publikace podrobně mapuje revoluční dny v listopadu 1989 v tehdejším Gottwaldově, během nichž hrálo divadlo zásadní roli. V knize najdete svědectví mnoha pamětníků, stejně jako dobové materiály. Besedy se zúčastní nejen autor Jakub Malovaný, ale také Rostislav Marek, jeden z hlavních aktérů revoluce ve Zlíně a současně jeden z respondentů knihy. Kromě toho se můžete těšit i na ještě jednoho vzácného hosta.

Patříte mezi fanoušky geniálního detektiva Sherlocka Holmese? Pak si určitě v pátek 10. ledna nenechte ujít oslavu jeho narozenin. Akce nazvaná Čaj se Sherlockem Holmesem se koná od 17.00Městské knihovně v Praze a můžete se těšit na zajímavé přednášky, promítání filmového překvapení či výměnu detektivek. Jestliže tedy nemáte plány na páteční večer, toto je ideální volba.

Tipy na další literární události najdete v našem Kalendáři akcí.

 

Doporučení:
Share

Napsat komentář