Nikdy není pozdě začít si hrát

Magicke dite
Všichni jsme magické děti. S takovým poselstvím přišel americký spisovatel, který se ve svém díle zaměřil na vývoj dítěte. Dává do souvislosti špatnou výchovu a různé poruchy a nárůst sebevražd dospívajících. Zároveň radí, jak výchovné chyby napravit a obnovit tvůrčí inteligenci.

Magické dítě je klasické dílo, které hluboce zpochybnilo panující názory na porodní praxi, rodičovství a vzdělávání dětí. Jeho odvážné myšlenky o tom, jak západní společnost děti poškozuje a jak bychom o ně i o sebe mohli pečovat lépe, dnes znějí pravdivěji než kdykoli předtím. Od chvíle, kdy se narodí, říká Joseph Chilton Pearce, má lidské mládě jediný zájem: naučit se o světě všechno, co se jen lze naučit. Naše planeta je dětským hřištěm a dětskou hru by nic nemělo narušovat. Za takové výchovy je magické dítě šťastný génius, který dokáže cokoli. Je vybaveno k naplnění svého úžasného potenciálu. S využitím myšlenek mezinárodně uznávaného dětského psychologa Jeana Piageta sleduje Pearce růst systému mysl-mozek od narození až do dospělosti. Alarmující nárůst autizmu, hyperaktivity, dětské schizofrenie a sebevražd dospívajících spojuje s chybami, kterých se při výchově a vzdělávání dětí běžně dopouštíme. Následně ukazuje, jak obnovit to ohromující bohatství tvůrčí inteligence, které je vrozeným právem každé lidské bytosti. Pearce zpochybnil veškeré naše představy o výchově dětí a současně s tím i naše představy o sobě samých. Jeho poselství je jednoduché: nikdy není pozdě začít si hrát, všichni jsme totiž magické děti.

Magické dítě

O vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení
Autor: Joseph Chilton Pearce
Ilustrovala: Kateřina Ctiborová

Počet stran: 320
Vazba: brožovaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7530-169-7
Doporučená cena: 318 Kč

Knihu Magické dítě vydalo nakladatelství Malvern.

O autorovi

Joseph Chilton Pearce (1926–2016) byl americký autor řady knih o lidském vývoji a vývoji dítěte.


Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMagické dítě
O vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení

Pearce, Joseph Chilton

Malvern, 2019

Napsat komentář