Udělejte si sami…

udelejte-si-sami
Šetrný přístup k přírodě a ekologie jsou stále naléhavějšími tématy současného světa. Proč tedy nezkusit omezit nákupy všemožných prostředků a přípravků do domácnosti a nevyrobit si vlastní, bez zbytečné chemie a jen z toho, co máte většinou po ruce?

Již samotný název dnešní první knihy mluví za vše – Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii od týmu provozujícího stránky smarticular.net přináší téměř 200 stran plných rad do domácnosti. K následování těchto tipů navíc nepotřebujete nic speciálního, stačí běžné prostředky, které jistě najdete v kuchyni či v koupelně u sebe doma, a nemusíte tak již vynakládat další finance na nákupy v drogerii. Kniha obsahuje návody jak na údržbu domácnosti (čištění různých povrchů, praní prádla, vypořádání se s nepříjemnými pachy), tak i k péči o tělo, a kromě toho i několik jednoduchých tipů pro vaření.

Jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo jsou totiž ve většině případů dostačující a samostatně nebo v různých kombinacích jsou většinou naprosto stejně účinné jako propagované komerční produkty.
Zkuste to zvládnout sami! Více než 300 návodů a 33 receptů, které ušetří vaše peníze i životní prostředí.
Vlastnoručně vyrobená kosmetika a přípravky do domácnosti jsou zdravější!
Sami rozhodujete o tom, co budou vaše produkty obsahovat, a můžete si je přizpůsobit na míru bez použití alergenů a hormonálně aktivních látek.
Domácí přípravky jsou šetrnější k životnímu prostředí!
Použité prostředky jsou buď přírodního původu, nebo se biologicky snadno rozloží. Navíc se obejdete bez zbytečných obalů, které by skončily v odpadu.
Vlastnoruční výroba šetří peníze!
Deodorant pro celou rodinu za pár korun? Prací prostředek za zlomek toho, co byste za něj zaplatili v supermarketu? Tato kniha vám ukáže, jak na to.
Domácí výroba je zábavná!
Objevte jednodušší životní styl, který méně zatěžuje životní prostředí, naučte se žít a nakupovat svobodně a experimentujte s recepty v této knize!
Nechte se inspirovat a udělejte ve své domácnosti něco pro přírodu! I tato kniha je vytištěná na ekologickém recyklovaném papíře s certifikátem FSC.

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Autoři: smarticular.net
Přeložila: Monika Řezníčková

Počet stran: 192
Vazba: brožovaná
Formát: 149×211 mm
ISBN: 978-80-907197-6-7
Doporučená cena: 298 Kč

Knihu Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii vydalo nakladatelství Kazda.

Ukázka z knihy

Jak odstranit připáleniny
Běžné připáleniny na pánvích, hrncích a v troubě lze většinou odstranit pastou z jedlé sody. Pokud účinek pasty nestačí, můžete sáhnout po silnější prací sodě. Do připáleného hrnce nebo pánve dejte roztok sody v poměru jedna polévková lžíce sody na litr vody a roztok krátce povařte. Poté nechte stát, dokud nepůjde připálenina setřít houbičkou. Zamaštěné a připálené plechy a formy na pečení je vhodné přelít horkým roztokem sody, nechat působit a nakonec vyčistit.

Prohlédněte si celou ukázku

O nakladatelství

Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knih o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

 ————————————————

Druhou dnes představovanou knihou je Přírodní lékárna od Nurie Penalvy. Autorka popisuje časem ověřené recepty na nejrůznější přírodní čaje, výluhy a masti, ale také na zábaly a oleje do koupelí, které vám uleví od bolesti a drobných poranění nebo vyrážek. Jednotlivé rostliny jsou nejprve popsány podle svého výskytu a vzhledu, pak následuje výčet blahodárných účinků a podrobné rady na přípravu a využití pro domácí léčení.

Naši předkové dobře věděli, jak využít četné zelené bohatství, které skýtá příroda, a jak z něho čerpat při léčbě různých neduhů a nemocí. Přehledný rádce nás srozumitelnou cestou seznámí s uplatněním a přípravou léčivých bylin, které dokážou – mnohdy i lépe – nahradit uměle vyrobená farmaka.

Přírodní lékárna

Praktický přehled, využití bylin na více než 90 nemocí a neduhů, pro zdraví celé rodiny
Autorka: Nuria Penalva
Přeložila: Šárka Tulcová

Počet stran: 160
Vazba: vázaná
Formát: 175×245 mm
ISBN: 978-80-7543-871-3
Doporučená cena: 329 Kč

Knihu Přírodní lékárna vydalo nakladatelství Alpress.

Ukázka z knihy

prirodni-lekarna-1-page-004 prirodni-lekarna-1-page-005

Prohlédněte si celou ukázku

O nakladatelství

Nakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.


 Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Zaujala vás jedna z dnešních knih? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Smarticular.net

Kazda, 2018

zobrazit info o knizePřírodní lékárna
Praktický přehled, využití bylin na více než 90 nemocí a neduhů, pro zdraví celé rodiny

Penalva, Nuria

Alpress, 2019