Zasoutěžte si o trable čerta Bonifáce

certi-brko-perex
Bonifác je mladý nezkušený čert, který toho ještě mnoho nezažil a právě proto se Lucifer rozhodne, že ho pověří důležitým úkolem, aby se otrkal. Jenže v Pytlově jsou lidé vynalézaví a Bonifác bude mít pořádnou honičku, aby napravil to, co spískal.

Vychytralí hříšníci a ještě vynalézavější čert

certi-brko-ukazkaVěděli jste, že peklo je úřad starý jako lidstvo samo a vůbec tu není proto, aby nám něco zlého našeptával? Zlo si totiž každý nosí v sobě… Nejmocnější pekelnou zbraní je Čertí brko, které zapisuje všechny hříchy. Aby čerti nemuseli za hříšníky létat po celém světě, mají ho rozdělený na jednotlivá podpekla, odpovědná ústřednímu peklu a samotnému Luciferovi.

Zbrusu nová česká pohádka, na kterou se budete moct podívat i v kině nebo v televizi, vás zavede do podpekla Pervidle a místně příslušné obce Pytlov. V podpekle se jednoho dne porouchá Čertí brko a Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového nezkušeného čerta Bonifáce, aby se nekňuba ve světě trochu otrkal. Bonifác se vydává do Pytlova, ale hned zkraje ho zdejší šejdíř krejčí Klouzek okrade nejen o brko, ale i o další kouzelné pekelné předměty. Události pak nabírají rychlý spád: Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se dokonce podaří zrušit peklo a uvěznit jeho vládce! Bonifác v sobě musí probudit všechny čertovské síly a na plné obrátky roztočit závity svého vynalézavého mozku, aby osvobodil Pytlov, Lucifera a také krásnou nehříšnici Markétku, do které je zamilovaný až po uši, z moci zloduchů a povalečů.

Nádherné celostránkové ilustrace scénografa, loutkaře, výtvarníka a pedagoga Roberta Smolíka doplněné řadou propracovaných náčrtků, plánů, zápisků, razítek, kolků a známek vytvářejí spolu s textem harmonicky působivý celek knihy, která má navíc velmi aktuální vyznění – pamatujte, milí hříšníci: kdo chce rušit peklo, ten to s vámi nikdy nemyslí dobře. Právě takový má v sobě zla nejvíc. A nikdy nevěřte nikomu, kdo vám slibuje ráj na zemi, protože ten si musí každý zasloužit sám. I přes svůj hluboký obsah je tenhle poučný příběh napsaný s lehkostí a neuvěřitelným vtipem, takže se při jeho čtení bude opravdu dobře bavit celá rodina!

 

Čertí brko

Autoři: Robert Geisler, Tomáš Hodan

Vydalo: nakladatelství PRESCO GROUP a.s.
Ilustrace: Robert Smolík
Počet stran: 176
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2018
ISBN: 978-80-88276-38-8

Přečtěte si více o knize Čertí brko, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství PRESCO GROUP a.s. A prohlédněte si také několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

Společnost PRESCO GROUP a.s. byla založena v roce 1995. Vydává vlastní kolekce nástěnných, stolních a speciálních kalendářů a diářů. Za dobu své existence získala silné postavení na trhu v České republice, na Slovensku a v ostatních evropských zemích. Své portfolio rozšířila o vydávání knih. V roce 2014 vydala úspěšnou edici dětských knih Statečná autíčka. Společnost je také výrobcem a dodavatelem licenčních školních a předškolních potřeb a vlastních her a hraček. Více na www.presco.cz.

 

Vyhrajte knihu Čertí brko a pero s motivem pohádky

Čertů se lidé vždycky báli a v Pytlově tomu nebylo jinak, jenže rohatý Bonifác je takový nekňuba, že málokoho vyděsí, čehož využije místní šejdíř krejčí Klouzek. Díky lsti přijde nejen k Čertímu brku, ale i k dalším kouzelným věcem, díky čemuž naberou události rychlý spád a pytlovští vychytralci, lenoši a podvodníci dokonce dosáhnou zrušení pekla. Jenže Bonifác to tak nenechá a je odhodlán, že vše napraví. Podaří se mu vymyslet lest a osvobodit Pytlov, Lucifera i Markétku ze spárů zloduchů? To si přečtěte v knize na motivy pohádky, která je od 9. listopadu letošního roku k vidění v našich kinech.

Ve spolupráci s nakladatelstvím PRESCO GROUP a.s. vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát nejen knihu Čertí brko, ale také psací pero s motivem pohádky. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Čertí brko a pero s motivem pohádky
probíhá od 12. do 25. prosince 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Čertí brko a pero s motivem pohádky

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČertí brko
Příběh na motivy filmové pohádky

Geisler, Robert – Hodan, Tomáš

PRESCO GROUP a.s., 2018

Napsat komentář