Dobrodružné příběhy pro mladé čtenáře

Pisecnici Strasidelna chuva
Podzim udeřil v plné síle. Dny se zkracují, večery prodlužují a venku panuje sychravé počasí. A přesně takové atmosféra vybízí zachumlat se do peřin a vydat se na dobrodružnou cestu s knižními hrdiny.

Jedenáctiletý Tomáš dostane příležitost, o které doposud jen snil. Může opustit zaostalou planetu Písečnici a začít studovat na vesmírné akademii. Jenže co když odpovědi na otázku o jeho původu lze najít pouze na Písečnici a nikde jinde? Jak se nakonec rozhodne?

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou pod obřím kráterem vyznáte jako nikdo jiný. Můžete tak akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže…
Ledaže by se k vaší planetě blížila neznámá mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. To si potom musíte vybrat: Navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti.

Ukázka z knihy

„Někteří kluci včera říkali, že by v té lodi klidně odletěli,“ řekla jakoby sama pro sebe a pak dlouho mlčela, jako by o tom přemýšlela.
O letu do vesmíru snil Tomáš celé roky, ale na opuštění Písečnice nikdy ani nepomyslel. Trochu ho štvalo, že nyní si jeho sen přivlastňují i jiní.
Lucka ho doběhla, byla teď na jeho úrovni.
„Ty bys také odletěl?“
Tomáš si dával s odpovědí načas. Má vůbec smysl bavit se o tom s malou holkou? Ničemu nerozumí, a ještě to bude někde vykládat. A když se sen vysloví nahlas, může se ještě splnit?
Visela na něm zvědavým pohledem.
„Klidně,“ řekl a dal si záležet, aby jeho odpověď zněla co nejledabyleji. (str. 22)

pisecnici-a-bludny-asteroid-ukazka

Pusťte si upoutávku na vesmírné dobrodružství.

Písečníci a bludný asteroid

Autor: Václav Dvořák
Ilustroval: Jakub Cenkl

Počet stran: 376
Vazba: pevná s přebalem
Formát: 148×210 mm
ISBN: 978-80-270-3973-9
Doporučená cena: 389 Kč

 

 

Knihu Písečníci a bludný asteroid vydal autor Václav Dvořák.

O autorovi

vaclav-dvorakVáclav Dvořák se narodil v roce 1976. První příběh napsal už v sedmi letech – komiks o Maxipsu Fíkovi. Také další příběh byl kreslený – námořní dobrodružství o pirátech. Vycházel v třídním časopise, ale stejně jako ten předchozí nebyl nikdy dokončen. To byla až série povídek, kterou napsal Václav Dvořák při studiích. Písečníci a bludný asteroid jsou jeho prvním románem, a zatímco pracuje na jejich cestě za čtenáři, píše další příběh. Žije v Liberci, kde také přednáší a bádá na technické univerzitě.

Zdroj informací a fotografie: oficiální web autora

————————————————

Uznávaná finská spisovatelka pro děti a mládež vytvořila pro dětské čtenáře nový kouzelný svět, ve kterém je vše tak trochu jinak. Názornou ukázkou může být rodina, kde chůvu dvěma slečnám dělá příšera z močálu. K napsání příběhu ji inspiroval její šestiletý syn.

Zábavná, humorná, lehce strašidelná knížka v sobě spojuje to nejlepší z Roalda Dahla a Astrid Lindgrenové. Vypráví příběh obyčejné současné rodiny, jejíž život se zcela nečekaně obrátí vzhůru nohama, když se u nich na prahu jednoho dnes objeví vlasatá příšera páchnoucí močálem, která o sobě tvrdí, že se specializuje na péči o děti a bude novou chůvou jejich dvou dcer. Autorce se podařilo vytvořit okouzlující svět, ve kterém skříně mluví a příšery pracují jako chůvy, svět, jenž svou propracovaností možná připomene svět Harryho Pottera.
Určeno především čtenářům ve věku 8–12 let.

Ukázka z knihy

Strasidelna chuvaStrašidelná chůva

Autorka: Tuutikki Tolonen
Přeložila: Alžběta Štollová
Ilustroval: Pasi Pitkänen

Počet stran: 288
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-262-1335-2
Doporučená cena: 339 Kč

Knihu Strašidelná chůva vydalo nakladatelství Portál. A nezapomeňte na další ukázky.

O autorce

Tuutikki Tolonen píše knihy pro děti a mládež. Vyučuje kreativní psaní a působila jako redaktorka finského dětského literárního časopisu.

O nakladateli

Portál byl založen v roce 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí: psychologie, pedagogika, sociální práce, média, populárně psychologická literatura, příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu, rozhovory se zajímavými osobnostmi, knihy pro děti aj. Vydává také čtyři periodika: Psychologie dnesDěti a myRodina a školaInformatorium 3–8. Portál pořádá též odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeStrašidelná chůva

Tolonen, Tuutikki

Portál, 2018

zobrazit info o knizePísečníci a bludný asteroid

Dvořák, Václav

Václav Dvořák, 2018

Napsat komentář