Vyhrajte příběh první chlapecké lásky

dej-mi-sve-jmeno-perex
I pouhých šest týdnů trvající láska prožitá na jednom z útesů italské Riviéry může člověka poznamenat do konce života. Obzvláště, pokud jsou city tak silné a důvěrné jako mezi  Eliem a Oliverem. Přečtěte si jejich nezapomenutelný příběh.

Nečekané, ale o to silnější milostné vzplanutí

Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hloubi jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života. Ti dva totiž na Riviéře a během jednoho dusného večera v Římě objeví něco, co možná už nikdy znovu nenajdou: naprostou důvěrnost.

André Aciman zachycuje ve své upřímné, nesentimentální a srdcervoucí elegii na lidskou vášeň psychologické manévry doprovázející přitažlivost tak bravurně jako málokdo. Román Dej mi své jméno se čtenářem nezachází v rukavičkách, nedělá si žádné iluze a je zcela nezapomenutelný.

 

Dej mi své jméno

Autor: André Aciman

Vydalo: nakladatelství #BOOKLAB
Překlad: Lucie Podhorná
Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Vydáno: 6/2018
ISBN: 978-80-7529-596-5

Přečtěte si více o knize Dej mi své jméno, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství #BOOKLAB patřící pod nakladatelství Slovart. A nezapomeňte ani na ukázku.

slovart-booklab-logo

Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury. Nakladatelství Slovart přichází s novým labelem pro mladé #booklab. Tato značka se zaměří na literaturu v žánrech young adult a new adult. V edičním plánu se objeví široká nabídka současné překladové tvorby, od romantických příběhů po dystopické romány a fantasy.

 

Ukázka z knihy

„Nemůžeš Bachovu skladbu prostě zahrát tak, jak ji napsal Bach?“
„Bach ji ale pro kytaru nikdy nenapsal. Možná ji nenapsal ani pro cembalo. Ve skutečnosti není ani jisté, že ji Bach vůbec napsal.“
„Zapomeň, že jsem se ptal.“
„Dobře, dobře. Není potřeba se tak rozčilovat,“ prohlásil jsem. Teď byla řada na mně, abych předstíral zdráhavý souhlas. „Tohle je můj přepis Bacha bez Busoniho a Liszta. Je to velmi mladý Bach, věnovaný jeho bratrovi.“
Věděl jsem přesně, která část skladby ho zaujala, když ji poprvé uslyšel, a pokaždé, když jsem ji hrál, posílal jsem mu ji jako malý dárek. Byla totiž opravdu věnovaná jemu, jako výraz něčeho nádherného v mém nitru, co by dokázal pochopit každý hlupák, a pobídlo mě to prodloužit kadenci skladby. Jen pro něj.
Začali jsme – a on si těch náznaků musel všimnout daleko dřív než já – flirtovat. (str. 18)

 

Vyhrajte knihu Dej mi své jméno

Nenápadně se rozvíjející láska mezi sedmnáctiletým Eliem a o pár let starším Oliverem oba chlapce zpočátku vyděsí, proto dělají, jakoby se nic nedělo a předstírají lhostejnost. Jenže netrvá dlouho a uvědomí si, že jejich city jsou vzájemné, a navíc se mezi nimi tvoří pouto natolik silné, že silnější už možná v životě nezažijí. Vztah trvající šest týdnů je poznamená na celý život a vy si jejich příběh můžete přečíst.

Ve spolupráci s nakladatelstvím #BOOKLAB patřícím pod nakladatelství Slovart vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Dej mi své jméno vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Dej mi své jméno
probíhá od 18. června do 1. července 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány pro mladé Dej mi své jméno

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDej mi své jméno

Aciman, André

#BOOKLAB, 2018

Vyhrajte příběh první chlapecké lásky - DISKUZE

Počet reakcí: 3
  1. tetina napsal:

    Škoda, víc by se mně líbilo losování redakce bez tipování. Aspoň po nějakou dobu, možná by změna prospěla celé soutěži….

  2. luba napsal:

    Takže u všech knih před touto nemá cenu měnit tipy,jelikož se bude losovat,chapu to správně?

  3. Alena Badinová Alena Badinová napsal:

    Vážení soutěžící, od této soutěže budeme opět přihlížet k přesnosti tipů – u této soutěže a dalších již nedocházelo k přepisu tipů. Ještě jednou se omlouváme za technické problémy.

Napsat komentář