Vyhrajte šest dosud nevydaných detektivních povídek

holcicka-ktera-milovala-hrbitovy-perex
P. D. Jamesová bezesporu patří mezi britské hvězdy žánru klasických detektivek a přesvědčit se o tom můžete nejen v jejích románech. Právě nyní vychází také soubor povídek, které byly knižně v českém překladu vydány vůbec poprvé.

Exkurze do vrahovy mysli

Nikdo neumí proniknout do hlavy vraha lépe než úžasná P. D. Jamesová. V téhle sbírce se představuje šest jejích povídek, které dosud knižně nevyšly, a hvězda britské detektivky v nich září stejně jasně jako ve svých nejslavnějších románech.

V detektivce někdy nejde jenom o totožnost pachatele. Občas bývají mnohem záhadnější motivy činu a způsob jeho provedení. A přestože se obvykle dozvíme neblahý osud jak oběti, tak vraha, co ta hrstka mazaných zabijáků, kterým se podaří naplánovat a provést dokonalý zločin? Co ti, kteří se nedostanou před soud, ačkoli byli odhaleni? A co ti, kteří se stanou svědky vraždy nebo odhalí zločince, ale rozhodnou se ponechat si tu informaci pro sebe?

To jsou některé ze záhad, do nichž se ponoříme v těchto šesti příbězích, jež nás zavádějí do myšlení, vzpomínek, citových pohnutek, ospravedlňování, snů a tužeb stojících za vražednými příčinami a následky.

 

Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky

Autorka: P. D. Jamesová

Vydalo: nakladatelství Motto
Překlad: Petra Diestlerová
Počet stran: 160
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 5/2018
ISBN: 978-8026-711-43-8

Přečtěte si více o knize Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Motto patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si také stáhnout ukázku.

Motto-AM

Nakladatelství Motto vydává kvalitní českou beletrii a romány. Významnou součástí portfolia jsou i kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány. Nejen ženám jsou pak určeny tituly psychologické.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

To jojo jsem objevil náhodou den před Štědrým večerem, tak jak člověk na tyto dávno zapomenuté pozůstatky minulosti obvykle naráží, tedy při probírání neprozkoumaných papírů, které se v mém životě starého muže nahromadily. Zrovna jsem měl narozeny, třiasedmdesáté, a nejspíš mě přemohl záchvat memento mori. Většinu svých záležitostí jsem uspořádal už před lety, ale vždycky někde zbyde trocha toho nepořádku. Ten můj tvořilo šest starých plochých kartotéčních krabic zastrčených na horní polici šatníku ve zřídka používané ložnici pro hosty, na které jsem si obvykle ani nevzpomněl. Ale nyní, ačkoli jsem k tomu neměl žádný zvláštní důvod, se mi vtíraly do mysli s protivnou vytrvalostí. Měl bych jejich obsah projít a dokumenty buď správně zařadit, nebo zničit. Henry a Margaret, můj syn a snacha, budou jistě očekávat, že je já, ten nejpořádkumilovnější ze všech otců, po své smrti ušetřím dokonce i této drobné nepříjemnosti. Koneckonců jsem neměl nic jiného na práci. (str. 9)

 

O autorce

p-d-jamesovaP. D. Jamesová se narodila v Oxfordu v rodině daňového inspektora. Po střední škole začala v Cambridge pracovat na daňovém úřadě a poté v divadle. Na začátku druhé světové války se provdala za doktora medicíny Connora Bantryho Whitea a narodily se jim dvě dcery. Bohužel však její muž těžce nnemocněl a Jamesová tak musela rodinu živit. Po smrti manžela začala pracovat na kriminalistickém oddělení ministerstva vnitra, kde zůstala až do odchodu do důchodu v roce 1979. Svůj první detektivní román napsala v roce 1962 a brzy se stala uznávanou spisovatelkou. Mezi nejznámější tituly patří například Zahalte jí tvář, Z příčin nikoli přirozených, Vraždy v nakladatelství, Vím, že jsi vrah nebo Vraždy podle návodu.
(Zdroj informací a fotografie: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky

Milujete klasické detektivní příběhy? V tom případě je vám britská autorka P. D. Jamesová jistě dobře známá. Její knihy nabízí nejen napínavé popisy vyšetřování a hon za totožností vraha, ale dovolí vám také nahlédnout do temných zákoutí vrahovy mysli. A stejně tato hvězda britské krimi září také v povídkách, ve kterých ani přes mnohem kratší rozsah nechybí rychlý spád a napětí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Motto patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu
Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky
probíhá od 22. května do 4. června 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHolčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky

Jamesová, P. D.

Motto, 2018

Napsat komentář