Získejte vtipné vyprávění pro děti podle večerníčku

povidani-o-mamince-a-tatinkovi-perex
Než se děti narodí, rozhlíží se po světě a hledají si maminku s tatínkem, u kterých jim bude nejlépe. Toník si našel červený a modrý domeček a v bříšku maminky Lucie se už těší, až se narodí. Přečtěte si s dětmi celé jeho vyprávění.

Hledání maminky a tatínka

Než se narodíme, rozhlédneme se, kde na nás čeká štěstí a kde nám bude na světě nejlíp. Toník si našel dva domy. Červený a modrý. V domě červeném bydlí rodina cukrářská. Pan Lojza, cukrář, a paní Paganini, která hraje na housle v České filharmonii. A mají holku Lucii, která nejraději maluje obrazy, protože je malířka. V domě modrém bydlí kluk Josef. Je po tatínkovi truhlář a jeho maminka, paní Coco, je švadlena. Josefův táta Antonín už umřel, ale na svou truhlářskou rodinu nezapomněl. A Josef je rád, protože někdy potřebuje v dílně poradit. Nikdo nikdy neví, kdy se pan Antonín objeví, ale všichni vědí, že vždycky přijde v pravý čas.

Úsměvné a vtipné vyprávění kloučka Toníka, který pozoruje svět kolem sebe a těší se, jak se narodí mamince Lucii a tatínkovi Josefovi.

Bohatě ilustrovaná kniha podle stejnojmenného večerníčku je vhodná pro nejmenší čtenáře a zejména ke čtení dětem.

 

Povídání o mamince a tatínkovi

Autor: Pavel Cmíral

Vydalo: nakladatelství Edice České televize
Ilustrace: Kristina Dufková
Počet stran: 120
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 11/2017
ISBN: 978-80-7404-233-1

Přečtěte si více o knize Povídání o mamince a tatínkovi, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Povídání o mamince a tatínkovi

Než se malý Toník narodil, rozhlížel se po světě, aby našel rodinu, kde mu bude nejlépe. Nejdříve se nemohl rozhodnout, ale nakonec si vybral maminku Lucii a tatínka Josefa, o kterých vám bude vyprávět. Začtěte se spolu s dětmi do knihy Pavla Cmírala, která vznikla na motivy stejnojmenného večerníčku a jejíž stránky bohatě ilustrovala Kristina Dufková.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Povídání o mamince a tatínkovi vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Povídání o mamince a tatínkovi
probíhá od 25. do 31. března 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 dětské knihy Povídání o mamince a tatínkovi

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePovídání o mamince a tatínkovi

Cmíral, Pavel

Edice České televize, 2017

Napsat komentář