Zahrajte si o nové patálie malého poseroutky

vyprava-za-teplem-perex
Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se prostě vyhnuli stresu okolo vánočních svátků a ukryli se před ním v teplých krajích? Heffleyovi měli ten samý nápad a vy si můžete přečíst, jaké nezdary a humorné příhody je během cesty potkali.

Vánoce na pláži

Poseroutka_12_CZ_145x205.inddBlíží se Vánoce a Heffleyovi se rozhodli, že před zimou a svátečním stresem utečou na tropický ostrov, trochu si odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Jenže brzy zjistí, že to tu nebude zase takový ráj. Rodinnou pohodu vytrvale kazí spáleniny od slunce, žaludeční potíže a jedovatí pavouci. Podaří se dovolenou nějak zachránit?

 

Výprava za teplem

Autor: Jeff Kinney

Vydalo: nakladatelství CooBoo
Překlad: Veronika Volhejnová
Edice: Deník malého poseroutky
Počet stran: 224
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 11/2017
ISBN: 978-80-7544-459-2

Přečtěte si více o knize Výprava za teplem, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

Pondělí

Poseroutka_12_CZ_145x205.inddVyjeli jsme z domova na Štědrý den v osm ráno. Táta byl dost naštvaný, protože chtěl vyjíždět o hodinu DŘÍV, ale máma prohlásila, že zbytečně panikaří a že na letiště dorazíme ještě s velkou rezervou.
Venku bylo nějakých mínus pět, ale Rodrick se už oblékl jako do tropů.
Ukázalo se, že táta měl pravdu a vážně jsme měli vyjet dřív. Na Štědrý den je snad největší provoz za celý rok, takže všechny silnice byly UCPANÉ rodinami, co jely navštívit příbuzné. A žádná skvělá sváteční nálada tam nevládla.
A aby toho nebylo málo, začalo sněžit. Pak už všichni jeli krokem. Máma s tátou se pohádali o to, kdy se mělo vyrazit z domova, a táta málem minul výjezd k letišti. Musel křižovat přes tři pruhy a to nebylo nic snadného. (str. 7–8)

 

O autorovi

Jeff Kinney (* 19. února 1971 Maryland, USA) je americký vývojář, designer online her a spisovatel. Dětství prožil ve Washingtonu, univerzitu vystudoval v Marylandu. Celosvětově se Kinney proslavil knižní sérií pro děti s názvem Deník malého poseroutky. Knihy jsou psány formou deníků, který si píše hlavní hrdina Greg Heffley – deníku svěřuje své trápení se školou i rodinou (Greg má dva bratry Rodricka a Mannyho, kteří ho neustále šikanují a šidí). První díl této série vyšel v USA v roce 2007.
(Zdroj informací: společnost Knihcentrum)

 

Vyhrajte knihu Výprava za teplem

Vánoční svátky s sebou přináší jistou dávku stresu, čemuž se Heffleyovi chtěli letos vyhnout. Jenže už při cestě na letiště jim začalo docházet, že jejich dovolená v teplých krajích možná nebude tak poklidná a bezproblémová, jak si mysleli. A Greg rozhodně nezahálel, takže si vše zapisoval do svého deníku, který si můžete přečíst i vy. Edice knih Jeffa Kinneyho s názvem Deník malého poseroutky totiž pobaví nejen děti, ale i dospělé čtenáře.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Výprava za teplem vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Výprava za teplem
probíhá od 14. do 20. ledna 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 dětské knihy Výprava za teplem

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVýprava za teplem
Deník malého poseroutky

Kinney, Jeff

CooBoo, 2017

Napsat komentář