Nová generace církve

Neodolatelna cirkev
Andy Stanley usiluje o vytvoření nového druhu církve. Takové, která by oslovila nevěřící či lidi hledající víru. Ve své knize popisuje její vznik, hodnoty a strategie.  

Již dvacet let je North Point Ministries průkopníkem nové generace církve, která se snaží vytvořit srozumitelné prostředí pro lidi, kteří nemají rádi církev. Na svých bohoslužbách se programově snaží vytvořit atraktivní a přátelské prostředí pro lidi hledající, nevěřící nebo pro ty, kteří se zkrátka jen zajímají o víru, a vést je k rostoucímu vztahu s Ježíšem Kristem. Sbory NPM dnes patří k největším v USA a zároveň tam jsou snad největším propagátorem služby malých skupin – svůj jediný početní cíl vztahují právě k zapojení v malých skupinách. V této skvělé knize vypráví Andy Stanley příběh vzniku této církve a nabízí pohled do zákulisí jejich hodnot a strategie. Každý vedoucí v církvi by měl tuto knihu vlastnit, studovat a prát se s ní. Velmi by to české církvi prospělo.

Ukázka z knihy

Úvod

Blaze člověku, který má příležitost zasvětit svůj život něčemu většímu, než je on sám, a který je obklopen přáteli, kteří tuto vášeň sdílejí. Mně se v tomto ohledu dostalo více požehnání než řadě jiných lidí.
Toto je kniha o budování církví, do kterých budou s chutí chodit lidé, kterým je církev cizí. A konkrétně je to kniha o tom, jak jsme takové církve budovali my s několika přáteli. (str. 9)

Neodolatelná církev

Autor: Andy Stanley

Počet stran: 264
Vazba: brožovaná
Formát: 138×205 mm
ISBN: 978-80-7255-385-3
Doporučená cena: 290 Kč

 

Knihu Neodolatelná církev vydalo nakladatelství Návrat domů.

O autorovi

Andy Stanley je průkopníkem nové generace církve. Kromě toho se věnuje i psaní knih, např. Nepřátelé srdce či Láska, sex a chození.


Návrat domů je pražské nakladatelství moderní křesťanské literatury. Vydává především překlady z angličtiny evangelického zaměření. Nejznámějšími díly, které vydalo, jsou knihy C. S. Lewise včetně druhého vydání Letopisů Narnie. Publikovalo také řadu knih s kritikou evoluční teorie.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNeodolatelná církev

Stanley, Andy

Návrat domů, 2017

Napsat komentář