Zahrajte si o originální reportáže z cest

jaguar-lidi-nezere-perex
Při svých cestách po Austrálii a Jižní Americe prožil cestovatel Jan Dungel tolik zajímavých příhod, že by bylo škoda, kdyby si je nechal pro sebe. Naštěstí se rozhodl podělit se o ně, takže se do jeho netradičního cestopisu můžete začíst i vy.

Cestovatelské zážitky mnohdy až neuvěřitelné

jaguar-lidi-nezere-ukazkaNetradiční cestopis brněnského cestovatele a výtvarníka Jana Dungela. Bohatě ilustrovaná kniha doplněná autentickými autorovými fotografiemi z cest po Austrálii a Jižní Americe volně navazuje na úspěšný titul S Jaguárem v posteli: Pralesní deník z roku 2012.

„Při své práci rozhodně dobrodružství nevyhledávám, vždy si mne najde samo. O tom je ostatně má první kniha S jaguárem v posteli, ve které jsem se se čtenáři chtěl podělit o své zážitky, a Jaguár lidi nežere vlastně plynule navazuje tam, kde poslední příběh končí. Mnohé z popisovaných příběhů mi s odstupem doby znovu připadají až skoro neuvěřitelné, některé situace se odehrály na hraně života a smrti. Například když se naše loď ocitla pod palbou kolumbijských partyzánu, nebo jeden z nás málem zemřel po těžkém úrazu hluboko v pralese stovky kilometrů od nejbližší indiánské vesnice… Nicméně se snažím striktně držet reality a ve svých reportážích čerpám ze svých deníků, kam si každý den zapisuji vše podstatné, co jsem prožil.“

 

Jaguár lidi nežere

Další příběhy malované mačetou…

Autor: Jan Dungel

Vydalo: nakladatelství Barrister & Principal
Počet stran: 178
Vazba: vázaná
Vydáno: 10/2017
ISBN: 978-80-7364-063-7

Přečtěte si více o knize Jaguár lidi nežere, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Barrister & Principal.

Nakladatelství Barrister & Principal vydává původní i překladovou prózu a poezii včetně dětské literatury, knihy z dějin a teorie umění, z českých a světových dějin, náboženství a teologie, psychologie, sociologie, politologie a politiky, médií, filozofie, ekonomiky, literární vědy, dále jazykové příručky, obrazové publikace a průvodce se zaměřením na výtvarné umění a architekturu.

 

O autorovi

Jan-DungelJan Dungel (1951) vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, ale krátce po ukončení studií se rozhodl pro povolání malíře a grafika na volné noze. Ilustroval na padesát knih, pohádek pro děti i beletrii. Nejraději se však věnuje ilustraci knih o přírodě. Mnohé z nich byly publikovány v České republice, ale také v Německu, Holandsku, Anglii, Francii, Polsku, Kolumbii nebo Venezuele. Je také autorem či spoluautorem několika knih pojednávajících o přírodě tropické Jižní Ameriky (Jak se maluje prales, Po krk v pralese, Džungle uprostřed bažin, S jaguárem v posteli). Od roku 1992 pravidelně pobývá v tropické části Jižní Ameriky, zejména v Amazonii, kde se věnuje malování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Své kresby vystavoval v České republice, Francii, Lucembursku, Holandsku, Kolumbii i jinde.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Barrister & Principal)

 

Vyhrajte knihu Jaguár lidi nežere

Hluboko v pralese se můžete kochat nedotčenou přírodou, pestrobarevnými exotickými rostlinami a setkat se se zvířaty, která znáte ze zoo, v jejich přirozeném prostředí. Zní to jako úžasné dobrodružství, ale na takových cestách se také skrývá mnoho nástrah a mohou vás potkat nebezpečné situace. Nejednu takovou musel řešit i brněnský cestovatel a výtvarník Jan Dungel. Některé jeho příhody zní až neuvěřitelně, což autor sám s odstupem času přiznává, nicméně se skutečně staly a vy si o nich můžete přečíst v jeho překrásně ilustrovaném originálním cestopise doplněném také o mnoho fotografií.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Barrister & Principal vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Jaguár lidi nežere vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Jaguár lidi nežere
probíhá od 11. do 24. listopadu 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 cestopisy Jaguár lidi nežere

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeJaguár lidi nežere
Další příběhy malované mačetou...

Dungel, Jan

Barrister & Principal, 2017

Napsat komentář