Tipy pro zdravé tělo i duši

zdravi
Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou si přejeme do nového roku, je kromě štěstí také zdraví. Pro rok bez nemocí vám přinášíme tyto knihy, které vám poradí, jak se chorob vyvarovat, či vám pomohou s nimi bojovat.

Tuk mnozí vnímají negativně, bojí se ho. Jestli je tento strach oprávněný, se dozvíte v knize, která vás svým závěrem ohromí.

Tuk – velké překvapení

Autorka: Nina Tejcholzová
Přeložila: Věra Kovářová

Počet stran: 495
Vazba: brožovaná
Formát: 145×210 mm
ISBN: 978-80-7462-996-9
Doporučená cena: 398 Kč

Knihu Tuk – velké překvapení vydalo nakladatelství Jota.

Proč máslo, maso a sýr patří do zdravého jídelníčku aneb co jste ještě nevěděli o výživě.​
Celá desetiletí nám tvrdili, že bychom měli omezovat tuk, a že pokud nehubneme a nejsme zdraví, tak se prostě jen dost nesnažíme. Co když je ale problém v samotné nízkotučné stravě? A co když všechna ta jídla, která jsme si odpírali – smetanové sýry a šťavnaté steaky – by nám ve skutečnosti mohly pomoci bojovat s obezitou, diabetem a onemocněním srdce?
Se závěry podloženými devíti lety výzkumu a rešerší odhaluje Nina Teicholzová nemyslitelné: vše, co nám kdy o tuku tvrdili, je špatně. Ve své knize dokumentuje, jak příliš horliví vědci dovolili neprůkazným vědeckým poznatkům ovládnout všeobecné mínění, a stát se výživovým dogmatem. Její živé a poutavé vyprávění předkládá přesvědčivé důkazy, které boří veškeré všeobecné znalosti o tuku ve stravě, a konečně nám umožňuje přivítat chutné pokrmy zpět do našich jídelníčků.

Prolistujte si ukázku z knihy.

————————————————

Vypořádat se s psychickou nemocí je těžké jak pro člověka touto nemocí postiženého, tak pro jeho okolí. Poznejte, jaké to je, když má člověk Peklo v duši, a naučte se takovýmto lidem porozumět a třeba jim i pomoci.

Peklo v duši

Autoři: Tomáš Novák, Hana Lásková

Počet stran: 144
Vazba: brožovaná
Formát: 140×210 mm
ISBN: 978-80-247-5851-0
Doporučená cena: 199 Kč

Knihu Peklo v duši vydalo nakladatelství Grada v
edici Psychologie pro každého.

S touto knihou porozumíte lidem, kteří střídají nálady, číší nezřízenou aktivitou a doslova zaplavují své okolí megalomanskými plány. Proč takoví lidé považují zázraky na počkání za samozřejmou drobnost? Proč jejich až nepřiměřená radost přejde tak rychle v hluboký smutek, od něhož je již jen krůček k depresi? Na to a mnohé další najdete odpovědi právě zde. Zjistíte, jak s těmito lidmi jednat, co dělat i nedělat, pokud trápení vybočuje z běžného chování. Již nemusíte být zcela bezmocní a můžete podat svým blízkým pomocnou ruku. Radu tu najdou i ti, kteří se sami se zmíněnými nesnázemi potýkali a dnes, byť je již překonali, musí nést jejich následky.

————————————————

Vyhýbáte se doktorům, protože jim nevěříte? Máte pocit, že vám nepomohou, ale chcete se uzdravit? Pak vám může pomoci Mystický léčitel.

Mystický léčitel

Autor: Anthony William
Přeložila: Kateřina Orlová

Počet stran: 440
Vazba: brožovaná
Formát: 130×205 mm
ISBN: 978-80-7359-480-0
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Mystický léčitel vydalo nakladatelství Metafora.

Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčení

Uzdravte se. Užasnete, jak je to snadné. Funguje to.

Taky chodíte od doktora k doktorovi, a žádný vám dosud nedokázal pomoct? Dokonce vám naznačují, že jste simulanti, jenomže vám je stále hůř? Obáváte se rakoviny a chcete vědět, jak jí předejít? Chcete zhubnout? Vypadat a cítit se mladší? Chcete být konečně zdraví?

Léčitel Anthony William cestu z toho začarovaného kruhu zná. Odhaluje kořeny nemocí a stavů, které se současná medicína teprve snaží zjistit a přináší stoprocentně přírodní řešení k vyléčení mnoha nemocí, co nás trápí – Lymská nemoc, syndrom chronické únavy, autoimunitní onemocnění, roztroušená skleróza a mnoho dalších.

Tam někde ve vyšších sférách jsou uložené veškeré informace o léčebných metodách, které lékařská věda objeví až pár let či dokonce desetiletí. Jisté výjimečné osobnosti ale mají dar znát je všechny již dnes. A Anthony k nim patří.

Léčili se u něj i filmové hvězdy, miliardáři, profesionální atleti, autoři bestsellerů, kromě jiných třeba Naomi Campbellová nebo Scott Bakula, představitel kapitána Archera ze seriálu Star Trek: Enterprise, který prohlásil: „Úchvatné čtení. Naprosto neotřelý a naprosto ohromující pohled na úporné, zdánlivě nediagnostikovatelné zdravotní poruchy…“

————————————————

Celý dnešní svět je v podstatě nakažen chorobou digitalizace, a to nás deformuje jak psychicky, tak fyzicky. Je možné se tomu ubránit? Odpovědi vám přinese Manfred Spitzer.

Kybernemoc

Autor: Manfred Spitzer
Přeložila: Iva Kratochvílová

Počet stran: 391
Vazba: vázaná
Formát: 145×210 mm
ISBN: 978-80-7491-792-9
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Kybernemoc vydalo nakladatelství Host.

Digitalizace všedních dnů narůstá – a má fatální následky.

Když digitálním médiím přenecháme kontrolu nad všemi oblastmi života, když dlouhé hodiny hrajeme online hry a ztrácíme se na sociálních sítích, stávají se z nás kybernemocní lidé. K následkům tohoto stavu patří stres, nadváha, deprese i poruchy spánku a soustředění. U dětí se špatně vyvíjí motorika, jazyk i schopnost empatie.

Manfred Spitzer na základě nejnovějších vědeckých výzkumů ukazuje, do jaké míry tento trend ohrožuje naše zdraví. Ve své knize informuje čtenáře o rychle se šířících civilizačních chorobách, varuje před zdravotními riziky digitální techniky a vysvětluje, jak se před nimi můžeme chránit.

Podívejte se na ukázku!

————————————————

Kvůli stárnutí populace dnes Alzheimerovou chorobou trpí čím dál tím více lidí. Chcete-li vědět, Jak přelstít Alzheimera, je tato kniha přesně pro vás!

Jak přelstít Alzheimera

Autoři: Alisa Bowmanová, MUDr. Kenneth S. Kosik
Přeložila: Dana Šimonová

Počet stran: 400
Vazba: pevná s přebalem
Formát: 145 × 208 mm
ISBN: 978-80-7252-668-0
Doporučená cena: 369 Kč

Knihu Jak přelstít Alzheimera vydalo nakladatelství Práh.

Jak nemoc včas rozpoznat, jak snížit riziko jejího výskytu, jak ji zpomalit a udržet si co nejdéle kvalitní životní styl?

Na to všechno odpovídá kniha profesora neurologie na Harvardské lékařské fakultě Kennetha S. Kosika – dosud nejkomplexnější kniha zabývající se tímto tématem. Najdete v ní také 80 jednoduchých rad, jak co nejvíce zpomalit postup symptomů. A pokud vy nebo některý člen vaší rodiny už tuto diagnózu máte, návody v knize vám pomohou s ní kvalitněji žít a úspěšně bojovat.

————————————————

Spolehli byste se raději na klasickou, staletími ověřenou medicínu, než na její moderní sestru, která s sebou často přináší rizika způsobená umělým původem léčiv? Kniha Přírodní psychofarmaka vám nabízí přehled potíží a k nim se hodících léků, které mají původ v matce přírodě.

Přírodní psychofarmaka

Autorka: Aruna M. Siewertová
Přeložila: Jana Pecharová

Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Formát: 165×200 mm
ISBN: 978-80-8111-370-3
Doporučená cena: 279 Kč

Knihu Přírodní psychofarmaka vydalo nakladatelství Noxi.

„Dobré jídlo drží tělo a duši pohromadě,“  jak se říká – z celostního hlediska podporuje čerstvá, různorodá strava se svým množstvím drahocenných látek a skvělých chutí i naši duševní rovnováhu a fyzickou výkonnost. V této knize najdete: 

  • Přehled o psychických potížích a odpovídající léky z hlediska klasické medicíny. 
  • Přírodní léky pro samoléčbu – bez vedlejších účinků: osvědčené čaje z léčivých bylin, terapeutické cesty a mnoho dalších tipů.
  • Informace a vhodné prostředky s doporučeným použitím při četných potížích, které můžete léčit sami.

Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeTuk – velké překvapení

Tejcholzová, Nina

Jota, 2016

zobrazit info o knizePeklo v duši
Deprese a mánie

Novák, Tomáš – Lásková, Hana

Grada, 2016

zobrazit info o knizeMystický léčitel

William, Anthony

Metafora, 2016

zobrazit info o knizeKybernemoc

Spitzer, Manfred

Host, 2016

zobrazit info o knizeJak přelstít Alzheimera
Univerzální pomocník pro boj s touto čím dál rozšířenější nemocí

Bowmanová, Alisa – Kosik, Kenneth S.

Práh

zobrazit info o knizePřírodní psychofarmaka
Celostní medicína pro duši

Aruna M. Siewertová

Noxi, 2016

Napsat komentář