Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. prosince

nenechte_si_ujit
Vánoce se nezadržitelně blíží, máme tu již druhý advent. Pokud už vás unavují všudypřítomné davy nakupujících, neváhejte a odpočiňte si na jedné z nabízených literárních akcí! I tentokrát je z čeho vybírat.

Fanoušci literatury si mohou příští týden zajít na zajímavé autogramiády a besedy. Chybět samozřejmě nebudou ani křty knižních novinek. Výběr je pestrý, určitě nebudete zklamaní.

V pondělí 5. prosince se podíváme na zajímavou autogramiádu a beseduostravském Domu knihy. O své nové knize Zhubněte jednou provždy 3 bude vyprávět Antónia Mačingová. Autorka navazuje ve třetím dílu na první dvě knihy a i tentokrát radí lidem, kteří nejsou spokojení se svou postavou a celkovým životním stylem. Antónia Mačingová, která napsala i knihy Zhubněte jednou provždy 1Zhubněte jednou provždy 2, se snaží lidem radit, jak správně jíst, aby se vyhnuli nežádoucímu jojo efektu. Pokud vás téma hubnutí zajímá, neváhejte a navštivte tuto událost, součástí bude i ochutnávka zdravých jídel. Začátek je naplánován na 16.00.

V pondělí 5. prosince se mohou děti těšit na návštěvu Mikuláše. V Knihovně Jiřího MahenaBrně si pro nejmenší čtenáře připravili zábavné Mikulášské čtení. Děti si poslechnou pěkný příběh a zažijí zábavu s Mikulášem a jeho pomocníky. Akce se koná na pobočce v Židenicích od 14.00. Neváhejte a užijte si předvánoční atmosféru společně s dětmi v knihovně.

V úterý 6. prosince se v Paláci knih Luxor v Praze uskuteční křest nového vydání úspěšné knihy Elišky Haškové Coolidge. Kniha Pět amerických prezidentů, česká babička a já je nyní rozšířena o další zajímavosti. Autorčiny rodiče, spolu s ní, emigrovali v roce 1949 do USA. Eliška Hašková se v nové zemi prosadila a dokonce se stala asistentkou pěti amerických prezidentů. Pracovala také na vysokých pozicích amerického ministerstva zahraničí. O jejím osudu si můžete přečíst právě v této zajímavé knize. Křest začíná v 16.00.

V úterý 6. prosince se v Domu knihy v Ostravě koná beseda a autogramiáda Jiřího Babicy a Jaroslava Sapíka, kteří nedávno vydali knihu Čtyři roční období na talíři. Tito dva kuchaři se poprvé setkali již v roce 1978, kdy Jiří Babica nastoupil jako kuchařský učeň do restaurace Jaroslava Sapíka. Nyní společně vydávají kuchařku a se svými fanoušky si v Ostravě popovídají o tom, co je na vaření baví, kde hledají inspiraci, … Akce začíná v 16.00.

V úterý 6. prosince zavítáme do kavárny a galerie Carpe Diem v Praze. Od 18.00 se zde uskuteční Deváté předvánoční poetické setkání s Jiřím Halberštátem. Hosty příjemného setkání budou mimo jiné Věra Krpálková, Kateřina Karásková, Zuzana Onderová, Jan Onder a Alois Marhoul. O hudební doprovod se postará Helena Kriglová, Jana Valentová a Pavla Holanová. Tato akce je ideální příležitostí pro nastolení vnitřního klidu a vánoční rozjímání – své účasti určitě nebudete litovat.

Ještě pořád v úterý 6. prosince se můžete zúčastnit velmi zajímavé akce v Literární kavárně Knihovny města Hradce Králové. Každý měsíc se zde čtenáři schází, aby se podělili o své dojmy a zážitky z četby některé z knih. Tentokrát se bude diskutovat o románu Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch. Tato kniha vypráví příběh mladé českoněmecké dívky, která byla během divokých poválečných let vyhnána z domova. Pokud knihu znáte, přijďte si o ní popovídat s ostatními, třeba díky tomu získáte jiný náhled, který vám rozšíří obzory. Setkání začíná v 17.00.

Ve středu 7. prosince se v ostravském Domu knihy uskuteční zajímavá beseda a autogramiáda. Návštěvníci se setkají s Blankou Milfaitovou, jednou z nejznámějších výrobkyní marmelád u nás.  Po své prvotině Příběh opravdové vášně nyní vydává druhou knihu Příběh psaný do vody. Kniha je ohlédnutím za rokem plným cestování po ostrovech a mořích a vaření marmelád. Je ale také o touze žít skutečně naplněný život, o schopnosti rozlišovat mezi tím opravdu důležitým a nepodstatným. Pokud vás tato inspirativní kniha zaujala, jistě vás nezklame ani setkání s její autorkou. Akce začíná v 16.00.

Ve čtvrtek 8. prosince se v ostravském Domu knihy koná další akce, která by vám neměla uniknout. Od 16.00 zde bude probíhat beseda a autogramiáda s lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem. Kněz, kterému nedávno vyšla kniha Postel hospoda kostel, bude vyprávět o svém životě a názorech. Často se totiž setkává s tím, že mu lidé kladou mnoho otázek týkajících se nejen víry, ale i života světského. A to je i jeden z důvodů, proč se rozhodl napsat knihu. V ní například vysvětluje, proč je postel vždy na prvním místě, ale také vypráví o své návštěvě Vatikánu a o tom, jak zvládá celibát.

Ve čtvrtek 8. prosince se mohou těšit také návštěvníci Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Od 17.00 zde proběhne komponovaný vzpomínkový pořad na jednu z nejvýznamnějších spisovatelek tohoto regionu – Helenu Mičkalovou. Tato žena celý život pracovala jako učitelka a zároveň se věnovala mnoha svým zájmům, především knihám, folkloru a ochotnickému divadlu. Sbírala pověsti a originální vyprávění, které pak využila ve svých knihách O čem si vyprávjajú KarlovjanéCo sa Karlovjanom stalo aj nestaloCo si pamatujú Karlovjané. Přijďte si zavzpomínat na tuto jedinečnou ženu.

Pokud jste si z této nabídky nevybrali, další pozvánky na zajímavé akce naleznete v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář