Velká vánoční soutěž pokračuje s Albatros Media!

darky

Velká vánoční soutěž nám minulý týden odstartovala a to s obrovskou účastí vás čtenářů. Už jste si zasoutěžili s nakladatelstvím Host, tento týden vás čekají neméně zajímavé knížky z nakladatelství Albatros Media. Připravit, pozor, klik.

Kompletní pravidla velké vánoční soutěže najdete opět v článku Velká vánoční soutěž. Tento týden jsme pro vás připravili deset novinek z nakladatelství Albatros Media, o které můžete soutěžit. (Otázky se budou opět objevovat na konci tohoto článku.) Výběr knižních cen je opravdu pestrý a zasahuje do téměř všech žánrů, které si dovedete představit. O které knihy jde?

Móda, krása a životní styl

Autorky: Lucie a Nicole Ehrenbergerovy

moda krasa zivotni stylBlogování ovládá současný mediální svět. Miliony lidí po celém světě usedají každý den k obrazovkám počítačů, aby sledovali, jak jiní lidé jejich věku žijí jejich život. Odtud pak čerpají inspiraci, či jen radost a rozptýlení. Blogy to však již zdaleka nekončí. Mnozí youtubeři a úspěšní blogeři se pouštějí do vydání knih. Nejinak je tomu u sester Ehrengergových.

Jsou dvě. Jsou krásné, úspěšné, populární a hlavně – mají styl. Chceš být také taková? Kniha oceňovaných blogerek plná barevných fotografií ti pomůže s módou, se zdravým životním stylem, cestováním a motivací.
Poznej svůj vkus a najdi si vlastní cestu! Lucie a Nicole přináší praktické a konkrétní rady a tipy.

Knihu Móda, krása a životní styl vydalo nakladatelství CPress.

Než o knihu začneme soutěžit, stáhněte si obrázkovou nápaditou ukázku.

————————————————

Krotitel

Autorka: Camilla Läckberg

Ze světa módy se přehoupneme do světa zločinu. Nemůžeme samozřejmě v naší soutěži zapomenout na jeden z populárních žánrů, které krotitelmomentálně ovládají současný knižní svět. Severské detektivky vzaly české obchody útokem již před nějakou dobou a velice stabilně se v nich drží. My vám v naší soutěži přináším Krotitele od Camilly Läckberg, jež se snaží najít otázky, které vyvstaly ohledně záhadného zmizení dívky z jezdecké školy.

Když se narodí zlo, kolika osudů se dotkne? Nový román od královny severské detektivky

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít.

Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?

Knihu Krotitel vydalo nakladatelství Motto.

Zajímá vás autorský styl právě Camilly Läckbergové, nebo už jste na její knížku někdy narazili? Stáhněte si ukázku, ve které narazíte i na odpovědi do naší soutěže.

————————————————

Rudá královna

Autorka: Victoria Aveyardová

ruda kralovnaNeopomeneme ani žánr, který doslova ochromil Generaci Y. Ano, jedná se o young adult kategorii. Silné dívky předurčené k velkým válečnickým osudům, milostné trojúhelníky a často i konce světa. Ve společnosti, která se dělí dle krve, se nachází i Mare, mladinká dívka, která se ocitne v paláci svých nepřátel. Kam to asi povede?

Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

Knihu Rudá královna vydalo nakladatelství CooBoo.

Chcete-li se seznámit s literaturou pro dvacetileté, stáhněte si ukázku, kterou poskytlo nakladatelství.

————————————————

Amélie a duchové

Autorka: Petra Neomillnerová

amelie a duchoveOd literatury pro mladé se přesuneme k literatuře pro ještě mladší. Praha, duchové a přátelství. Co víc by si měli mladí čtenáři a mladé čtenářky přát? Kniha navíc vzešla z české, originální tvorby a je doplněna kouzelnými ilustracemi, které nádherně dokreslují atmosféru celého příběhu. Zasoutěžte si o ni a udělejte radost dítěti, nebo klidně sobě.

Dům na břehu Vltavy už vůbec není zapomenutý a tmavý. Žije v něm Markéta, která sní o tom, že bude zpěvačkou, a Amélie, která by se zpěvačkou také ráda stala, kdyby ovšem nebyla duch. Ale mohou duchové zpívat lidem? Mohou se duchové zamilovat? Pokojný život v domě plném hudby naruší varovný vzkaz a pak i nezvaná návštěva. K nočnímu světu duchů totiž nepatří jen Amélie a její maminka, ale i bytosti mnohem temnější a nebezpečnější. Dokážou se jim Amélie a Markéta ubránit? Překonají přátelství a vůle k životu úklady těch, pro které je radost i láska jen porušení pravidel? Svět duchů je strašidelnější, než by se mohlo zdát. Třetí, závěrečný příběh o Amélii slibuje velké finále i nečekaně rozuzlení.

Knihu Amélie a duchové vydalo nakladatelství Albatros.

————————————————

Jatka

Autor: Ethan Gutmann

Z masového vraždění se dnes stal výhodný byznys. K tomuto neúprosnému závěru došel Ethan Gutmann ve svém podrobném vyšetřování 210914_bigutajovaného programu čínské vlády, který má eliminovat politické disidenty a který profituje z prodeje jejich orgánů – v mnoha případech zájemcům ze Západu. Na základě rozhovorů s vysoce postavenými policejními důstojníky, čínskými lékaři, kteří zabíjeli vězně přímo na operačním stole, a vězni svědomí, kteří přežili pobyt v pracovních táborech, sestavil Gutmann jako zkušený analytik strhující příběh, jehož výsledkem je šokující počet obětí. Proč by čínské vedení podporovalo uvnitř vlastního lékařského systému takovéto nebezpečné a zvrhlé praktiky? Aby tuto záhadu vyřešil, vydává se Gutmann hluboko do nitra disidentského světa Falun Gongu, Tibeťanů, Ujgurů a domácích křesťanů, aby odtud vynesl na světlo odvěké drama o odvážném vzdoru, hluboké zradě a momentech extatického vykoupení. V dnešní době plné lhostejnosti se autor spoléhá na jednu prostou pravdu: ti, kterým se podařilo vrátit z pekla, nám mají co říci.

ETHAN GUTMANN je oceňovaný analytik a investigativní žurnalista. Gutmannovy články o Číně se objevily ve vydáních Wall Street Journal (Asia), Investor’s Business Daily, Weekly Standard, National Review a World Affairs. Jako svědek a expert na tematiku násilného odebírání orgánů vypovídal před Kongresem Spojených států a Evropským parlamentem, Ústřední zpravodajskou službou (CIA), Mezinárodní společností pro lidská práva, Organizací spojených národů a před parlamenty v Ottawě, Jeruzalémě, Canbeře, Dublinu a Londýně. Jako někdejší výzkumný analytik zahraniční politiky na Brookings Institution se objevil ve vysílání PBS, CNN, BBC a CNBC. Gutmann byl také oficiálním hostem pražského festivalu Mene Tekel.

Knihu Jatka vydalo nakladatelství CPress.

————————————————

Islámský stát – Uvnitř armády teroru

Autor: Hassan Hassan

Téma, které v současné době hýbe médii i národy: nástrahy Islámského státu. Co o něm vlastně víme? Víme vůbec něco? Autoři nám v této publikaci alespoň částečně přibližují povahu východního hnutí na základě rozhovorů s americkými činiteli a bojovníky ISISu.

islamsky-statIslámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) šokoval svět svou brutální silou a odporným stínáním hlav rukojmích. V obou zemích dobyli jeho příslušníci velká území – rovnající se velikosti Velké Británie – a slíbili vytvořit nový muslimský chalífát pod přísnými pravidly zákona šaría. V knize Islámský stát – Uvnitř armády teroru vysvětluje americký novinář Michael Weiss a syrský analytik Hassan Hassan, jak se tito násilničtí extremisté přerodili z povstalecké skupiny, která byla v Iráku téměř poražena, do džihádistické armády mezinárodních dobrovolníků, kteří natáčeli profesionální videa a šířili násilí a chaos po celém Blízkém východě. Počínaje prvními dny Abú Mus’aba az-Zarqáwího, zakladatele prvního ztělesnění ISIS ve formě „al-Káidy v Iráku“, Weiss a Hassan vysvětlují, kdo jsou klíčoví hráči – od nepolapitelného vůdce Abu Bakra al-Bagdádího až po bývalé Saddámovy baasisty v jeho řadách – odkud přišli, jak získávali místní i globální podporu a jak fungují – od jejich sociální mediální strategie až po pokoutní zisky z obchodu s ropou. Politické a vojenské manévrování Spojených států, Iráku, Íránu a Sýrie podnítilo překvapivou a prudkou expanzi ISIS. Na základě původních interview s bývalými americkými vojenskými činiteli a současnými bojovníky ISIS odhalují autoři také bratrovražedný boj uvnitř tohoto hnutí, stejně jako neskutečnou nenávist příslušníků ISIS vůči šíitským muslimům, což je příčinou další sektářské války v tomto regionu – přesně té, o které si Spojené státy myslely, že ji v Iráku zastavily v roce 2011. Ve světě se zrodila nová generace teroru, a chceme-li vědět, jak ji zastavit, musíme vědět, o koho jde.

Knihu Islámský stát – Uvnitř armády teroru vydalo nakladatelství CPress.

Chcete se dozvědět o nástrahách a vedení Islámského státu více? Stáhněte si ukázku.

————————————————

Vánoce z celého světa

Autorka: Karolína Medková

vanoce z celeho svetaNa nejmenší dětské čtenáře myslíme také a to navíc knihou, které jako by k vánoční soutěži vybízela. Ratolesti máme ve zvyku vzdělávat o tradicích především českých Vánoc. Jak je to s kaprem, cukrovím, prskavkami a tím, kdo nám dárky nosí. Svět je ale tak obrovský. Funguje to na všech kontinentech stejně?

Víte, jak se slaví Vánoce v Německu, Mexiku nebo Austrálii? Že ne? Ukažte dětem svět Vánoc a tradic v originální hledací knížce. Malý Šimon vás provede po celém světě a stačí mu k tomu jen jedna kouzelná věc. Když s ní zatřese, nejen, že začne sněžit, ale přenese vás do kouzelného vánočního času kamkoliv na světě.

Knihu Vánoce z celého světa vydalo nakladatelství Albatros.

Prohlédněte si kouzelné ilustrace na stránkách nakladatele.

————————————————

Podle pravidel

Autorka: Joanna Bolouriová

Pokud současnou mladší generací hýbe young adult literatura, jejich maminky zajímá především společenský román. Nemusí se nutně jednat opodle pravidel odstíny všemožných barev, ale oddechová literatura přece jen bude převažovat nad literaturou těžší. Lehkým čtením je právě i Podle pravidel autorky Joanny Bolouriové, jež nás ve své knize zavádí do světa single matky.

Pravidlo 1: Nestůjte v davu. Pravidlo 2: Muži si vás všimnou. Je jen na vás, jak se to stane. Pravidlo 3: Nemluvte první a neobtěžujte ho. Co to sakra je? Slyšeli jste někdy o knize Tajná pravidla? Dozvíte se v ní, jak v 10 jednoduchých krocích najít muže svých snů. Nic nového. Takovou knihu bych si nikdy nekoupila. Jsme snad v roce 1892? Ale jsem novinářka a slíbila jsem, že se těmi pravidly budu do posledního písmenka řídit a ve svém sloupku každý týden napíšu, jak se mi daří. Bez ohledu na to, že si moji přátelé myslí, že jsem šílená. Jmenuju se Cat Buchanamová. Je mi 36 let a žiju se svou osmiletou dcerou. Jsem single, ale chci to změnit. Hoří mi termín. Řídila jsem se pravidly a tohle se stalo.

Knihu Podle pravidel vydalo nakladatelství XYZ.

————————————————

Rychlovky s Kajdou

Autor: Lukáš Vokrouhlík

Rychlovky-s-Kajdou-perex

Známe ho z televizních obrazovek a teď se rozhodl vydat svou první kuchařku. Jedná se o Lukáše Vokrouhlíka, jenž nám ve svém počinu slibuje jídla hotová do půl hodiny. Pokud vás baví vaření, které nezabere příliš času a přinese kvalitní výsledky, neváhejte a zasoutěžte si s námi o tuto publikaci.

První kuchařka hvězdy populárního pořadu Mňam aneb Prima Vařečka a gastronomického pořadu Rychlovky na TV Stream Lukáše Vokrouhlíka alias Kajdy!
Kuchařka v duchu „snadno a rychle“ zahrnuje jednoduché recepty zhotovitelné do 30 minut. Recepty jsou rozděleny do několika kategorií, a to na předkrmy, polévky, hlavní jídla, dezerty, saláty a sendviče.
Kniha vznikla ve spolupráci s renomovanou fotografkou jídla a decoru a s firmami M&S a Lagris.

Knihu Rychlovky s Kajdou vydalo nakladatelství XYZ.

Prolistujte si ukázku plnou krásných fotografií a receptů.

————————————————

Tajemství vysmáté kozy

Autorka: Shann Nix-Jonesová

Poslední publikací, kterou vám v naší soutěži nabídneme je směs kuchařky, deníku a humorné literatury. Čím dál tím více lidí se obrací na alternativní kuchyni a vyhledává netradiční recepty. Tak je tomu i autorky této knihy. Vše s sebou ale nese nástrahy, které však leckdy vedou k humorným historkám a příběhům.

Tajemství vysmáté kozy je skutečný příběh, poskládaný ze Shanniných deníků. Je to příběh o druhé šanci na lásku, příběh o šťastných koncích, které se objevují, když to nejméně čekáte. Příběh o přírodě, životě na farmě a o tradičních receptech.

Knihu Tajemství vysmáté kozy vydalo nakladatelství BizBooks.

 


Pravidla soutěže

Náhodně se zde budou objevovat soutěžní otázky vztahující se k výše představeným knihám, a odkaz, kde hledat správnou odpověď. Na zodpovězení každé otázky bude určitý časový limit, vždy uvedený u konkrétní otázky.

Své správné odpovědi posílejte na mail vanocnisoutez (zavináč) klubknihomolu.cz. Do předmětu mailu uveďte text „Vánoční soutěž s Albatros Media“ a číslo otázky, na niž odpovídáte. V těle mailu uveďte správnou odpověď a nesmí chybět ani vaše přezdívka, pod níž jste na stránkách Klubu knihomolů zaregistrovaní, abychom věděli, komu body připočítat.

Výhry si rozdělí pět soutěžících s nejvyšším počtem bodů – získají některou z výše uvedených novinek dle vlastního výběru.

Soutěžní otázka č. 20:
Který esenciální olej ničí bakterie způsobující akné? Po odpovědi pátrejte v listovací ukázce z knihy Tajemství vysmáté kozy.
Správné odpovědi posílejte do 22. listopadu do 23:59.

Soutěžní otázka č. 19:
Co a na co podle blogerek získáme smícháním vejce, oleje, mléka a citrónové šťávy? Po odpovědi pátrejte v listovací ukázce z knihy Móda, krása a životní styl.
Správné odpovědi posílejte do 22. listopadu do 21:00.

 

Kompletní pravidla najdete zde.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

soutěžící 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
 AASUN 1 1 1 3 1 1 1 1 1 1
 a.k. 3 1 4 1 4 1 1 1 1 1
 ALk - - - - - 1 1 1 1 1
 Anicka59 2 2 1 1 1 1 1 2 4 1
 bellefille 1 1 3 1  - 1 1 1 1 1
 Bronn 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 caezy 1 4 1 1 1 1 1 1 1 1
 Ceecee - - - 1 1 - 1 1 1 1
 Cerpes - 1 - 1 - - 1 - - 1
 dandyD 1 1 1 1 1 1 4 1 1 1
 Daramegan 1 6 6 1 5 1 1 4 1 1
 ekov 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 ema1 6 1 1 1 1 1 1 1 6 5
 Fiffinka 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 fiserovam - - 1 1 1 1 5 3 1 1
 Gerd Muller 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 Hannah1112 - - - - 1 1 1 1 1 4
 helikoptera 1 1 1 5 2 1 3 1 1 1
 Hojaro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 Holcice - - - - - - - - - -
 honeybee 1 1 1 1 1 3 1 1 1 1
 Innominateus 1 5 5 1 6 5 1 1 1 1
 Jana2312 1 3 1 4 1 1 1 1 1 1
 jar1 - - - 1 - - - - - -
 jarjar1 - - - 1 - - - - - -
 jaro49 1 1 1 1 - - 1 1 1 -
 Jodie 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 joplin - - - 1 0 0 1 1 1 -
 katja 1 1 1 1 1 1 1 6 1 2
 kusovka - - - - 1 1 1 - - -
 Kwisty - 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 ladouch - 1 - - - - - - - -
 lenkaknel 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 Lokis - - - 1 - - 1 1 1 1
 majdule - 1 - - 1 1 1 1 1 1
 Marek2001 - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 Margaritas - - 1 1 1 1 1 1 1 1
 maximo - 1 1 1 1 1 1 1 1 -
 Mikaa 1 1 1 6 1 1 1 1 1 3
 milcal52 1 1 1 1 1 4 6 5 1 6
 nadamal 1 1 - 1 1 2 1 1 1 1
 Nellinka 5 1 1 1 1 5 2 1 3 1
 pablii 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1
 patril - 1 1 1 1 - 1 1 1 1
 pedro58 - 1 1 1 - 1 1 1 1 1
 Petras3 - - 1 1 - - - - - -
 Pet002 1 1 1 1 0 1 1 1 5 1
 Pohoda 1 1 - - 1 - - - - 1
 rebo 1 1 2 1 3 1 1 1 1 1
 RonnieR - 1 1 1 1 1 1 1 1 1
 Sona - - - - - - - - - 1
 tetina 4 1 1 2 1 1 1 1 2 1
 TyraB - - - 1 1 1 1 1 1 1
 unforeseeable 1 1 1 1 1 6 1 1 1 1
 ZdenkaN - - - - - - 1 1 1 1
 Zuzina26 1 1 - - - - - - - -

 

soutěžící 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. celkem
 AASUN 1 1 1 4 - 1 1 - - - 21
 a.k. 1 1 0 1 1 6 3 1 1 5 38
 ALk 1 1 1 1 - 1 1 1  1 1 14
 Anicka59 1 1 1 1 1 3 1 2  1 1 29
 bellefille - 1 1 1 1 1 - 1 1 1 19
 Bronn 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 20
 caezy 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 23
 Ceecee 1 1 1 1 1 1 - - 1 1 14
 Cerpes - - 1 - 1 1 1 1 1 1 11
 Cibulinecka - - - - - - - - 1 1 2
 dandyD 4 1 1 1 1 1 1 - - - 23
 Daramegan 1 1 1 1 - - - - - - 31
 ekov 1 1 1 5 1 1 1 1 1 1 24
 ema1 3 1 1 1 3 1 1 6 1 6 48
 Fiffinka - - - - - - - - - - 10
 fiserovam 1 1 1 2 2 4 1 1 1 1 29
 Gerd Muller 1 1 1 1 1 1 1 3 4 1 25
 Hannah1112 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 18
 helikoptera 1 1 0 1 1 1 1 1 1 0 25
 Hojaro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 20
 Holcice 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 11
 honeybee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 22
 Ingrid - - - - - 1 - - - - 1
 Innominateus 6 1 5 1 - 1 1 1 1 1 45
 Jana2312 2 1 1 1 1 1 1 1 3 2 29
 jar1 - - - - - - - - - - 1
 jarjar1 - - - - - - - - - - 1
 jaro49 1 - - - - - - - - - 8
 Jodie 1 1 3 - - - - - - - 15
 joplin - - - - - - - - - - 4
 katja 1 1 1 1 4 1 1 1  2 1 30
 kusovka - - - - - - - - - 3
 Kwisty 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 19
 ladouch - - - - - - - - - - 1
 lenkaknel 1 4 1 1 1 1 1 1 1 1 23
 Lokis 1 1 - - 1 - - - - - 8
 majdule - 1 - - - - - - - - 8
 Marek2001 - - - - - - - - - - 8
 Margaritas 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 18
 maximo 1 1 1 1 - - 1 - 1 1 15
 Mikaa 1 1 1 6 1 1 4 4 1 1 38
 milcal52 1 6 6 1 6 5 6 1 1 1 61
 nadamal 1 3 1 1 1 1 1 1 1 1 22
 Nellinka 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 31
 pablii 1 1 - 1 - 1 2 1  1 1 18
 patril 1 1 0 1 1 1 1 - - - 14
 pedro58 - - - - - - - -  - - 8
 Petras3 - - - - - - - - - - 2
 Pet002 1 5 1 1 1 1 1 1 6 4 35
 Pohoda - 1 1 - - 1 1 1 - - 9
 rebo 5 1 1 3 1 1 5 1 1 1 33
 RonnieR 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 19
 Sona - 1 1 - - - 1 1 1 1 6
 Sviták - - 1 - - 1 - - - - 22
 tetina 1 1 2 1 5 1 1 5 1 3 36
 TyraB 1 1 0 - - - - - 1 1 11
 unforeseeable 1 2 4 1 1 1 1 1 5 1 33
 ZdenkaN 1 - 1 1 1 1 1 1 1 1 13
 Zuzina26 1 1 - - - - - - - - 4

Soutěžní otázka č. 18: Podle Haštala mají duchové jediný úkol, a to připomínat živým co? Po odpovědi pátrejte v listovací ukázce z knihy Amélie a duchové. Odpověď: že ani po smrti nenajdou klid. Otázka byla aktivní do 22. listopadu do 14:00.

Soutěžní otázka č. 17: Kde se konal kurz, na kterém se autorka naučila dělat pleťový krém s kozím mlékem? Po odpovědi pátrejte v listovací ukázce z knihy Tajemství vysmáté kozy. Odpověď: v Yorkshiru. Otázka byla aktivní do 22. listopadu do 10:00.

Soutěžní otázka č. 16: Ethan Gutmann napsal v minulosti o Číně ještě jednu knihu. Jak se jmenuje? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Jatka. Odpověď: Ztráta nové Číny: Příběh amerického obchodování, touhy a zrady. Otázka byla aktivní do 21. listopadu do 20:00.

Soutěžní otázka č. 15: Hlavní hrdinka je single matka, která žije se svou dcerou. Kde spolu žijí? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Podle pravidel. Odpověď: Glasgow. Otázka byla aktivní do 21. listopadu do 12:00.

Soutěžní otázka č. 14: Spoluautor Michael Weiss je šéfredaktorem v The Interpreter. Jaké médium The Interpreter je? Po odpovědi pátrejte v knize Islámský stát – Uvnitř armády teroru. Odpověď: online překladatelský žurnál. Otázka byla aktivní do 21. listopadu do 8:30.

Soutěžní otázka č. 13: Z jakého materiálu jsou zdi Ohnivého paláce? Po odpovědi pátrejte v ukázce z knihy Rudá královna.
Odpověď: z kamene a vyřezávaného dřeva. Otázka byla aktivní do 20. listopadu do 17:30.

Soutěžní otázka č. 12: Jaký kouzelný předmět přenese Šimona kamkoliv na světě? Po odpovědi pátrejte na stránce knihy Vánoce z celého světa. Odpověď: kouzelná skleněná koule (s velkým hradem). Otázka byla aktivní do 20. listopadu do 10:45.

Soutěžní otázka č. 11: Do kolika jazyků byly přeloženy knihy autorky Camilly Läckberg? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Krotitel. Odpověď: do 38 jazyků. Otázka byla aktivní do 20. listopadu do 7:00.

Soutěžní otázka č. 10: Podle jakého města je pojmenován salát z naťových cibulek a jablek? Po odpovědi pátrejte v ukázce z knihy Rychlovky s Kajdou. Odpověď: podle Amsterodamu. Otázka byla aktivní do 19. listopadu do 18:45.

Soutěžní otázka č. 9: Ve kterém roce navštívil autor knihy pražský festival Mene Tekel? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Jatka. Odpověď: 2015. Otázka byla aktivní do 19. listopadu do 11:30.

Soutěžní otázka č. 8: Jak dlouho je již hlavní hrdinka single? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Podle pravidel. Odpověď: 6 let. Otázka byla aktivní do 19. listopadu do 9:00.

Soutěžní otázka č. 7: Kolik let je hlavní hrdince Mare? Po odpovědi pátrejte na stránkách knihy Rudá královna. Odpověď: 17 let. Otázka byla aktivní do 18. listopadu do 20:00.

Soutěžní otázka č. 6: Autor knihy Hassan Hassan studoval na univerzitě v Nottinghamu. Jaký obor vystudoval? Po odpovědi pátrejte v knize Islámský stát – Uvnitř armády teroru. Odpověď: mezinárodní vztahy. Otázka byla aktivní do 18. listopadu do 11:00.

Soutěžní otázka č. 5: Kolik psů se vyskytuje na stránce z ukázkové kapitoly? Po odpovědi pátrejte v ukázkové kapitole z knihy Vánoce z celého světa. Odpověď: dva (jeden běží, druhý sedí). Otázka byla aktivní do 18. listopadu do 8:00.

Soutěžní otázka č. 4: Od jaké části těla by měly oblékáním odvádět pozornost dívky s postavou ve tvaru jablka? Po odpovědi pátrejte v ukázce z knihy Móda, krása a životní styl. Odpověď: od středu (od pasu, břicha a boků). Otázka byla aktivní do 17. listopadu do 16:00.

Soutěžní otázka č. 3: Kolik stroužků česneku budeme podle Kajdy potřebovat na placičky z kysaného zelí? Po odpovědi pátrejte v ukázce z knihy Rychlovky s Kajdou. Odpověď: pět. Otázka byla aktivní do 17. listopadu do 9:00.

Soutěžní otázka č. 2: Kdo ilustroval třetí, závěrečný díl knihy Amélie a duchové? Po odpovědi pátrejte na stránce knihy Amélie a duchové. Odpověď: Lubomír Kupčík. Otázka byla aktivní do 16. listopadu do 19:30.

Soutěžní otázka č. 1: Jak dlouho trvá cesta autem z Fjällbacky k budově věznice? Po odpovědi pátrejte v ukázce z knihy Krotitel. Odpověď: přes půl hodiny. Otázka byla aktivní do 16. listopadu do 13:00.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeAmélie a duchové

Neomillnerová, Petra

Albatros, 2015

zobrazit info o knizeMóda, krása a životní styl
A Cup of Style

Ehrenbergerová, Lucie – Ehrenbergerová, Nicole

CPress, 2015

zobrazit info o knizeKrotitel

Läckberg, Camilla

Motto, 2015

zobrazit info o knizeRudá královna
Svět rozdělený krví

Aveyardová, Victoria

CooBoo, 2015

zobrazit info o knizeJatka
Masové vraždy, odebírání orgánů a čínské řešení problému s disidenty

Guthman, Ethan

CPress, 2015

zobrazit info o knizeIslámský stát – Uvnitř armády teroru

Hassan, Hassan – Weiss, Michael

CPress, 2015

zobrazit info o knizeVánoce z celého světa

Medková, Karolina

Albatros, 2015

zobrazit info o knizePodle pravidel

Bolouriová, Joanna

XYZ, 2015

zobrazit info o knizeRychlovky s Kajdou
99 rychlých receptů, které musíte vyzkoušet

Vokrouhlík, Lukáš

XYZ, 2015

zobrazit info o knizeTajemství vysmáté kozy

Nix-Jonesová , Shann

BizBooks, 2015

Velká vánoční soutěž pokračuje s Albatros Media! - DISKUZE

Počet reakcí: 9
 1. a.k napsal:

  Dobrý den, právě mi dorazila výhra z Velké vánoční soutěže s Albatros Media. Mockrát děkuji!

 2. lenkaknel lenkaknel napsal:

  Dobrý den, kdy přibližně budou výsledky? :-)

 3. jacline napsal:

  Dobrý den,
  dnes přišla výhra v soutěži – Zloději zelených koní.
  Děkuji.

 4. aasun napsal:

  Hezký den, ještě cca do včera bylo u soutěže uvedeno, že vyhrává 20 soutěžících s nejvyšším počtem bodů a teď se to mění na pět :-( To jsem teda nečekala, že se to takto v průběhu změní, a to ještě k výrazně horšímu :-(

  • milcal52 milcal52 napsal:

   Taky jsem prve uviděla, jak hodně se změnil počet výherců, velký skok…

   • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

    Dobrý den, ano, máte pravdu. Jednotlivá nakladatelství si určují počet výherců sama – v případě Albatros Media bylo určeno pět výherců a v článku omylem zůstalo výherců dvacet, stejně jako tomu bylo v předchozím týdnu. Za mystifikaci se omlouváme.

 5. Markéta Markéta napsal:

  Jak zjišťujeme, naše formulace páté soutěžní otázky nebyla zcela přesná, omlouváme se, chybu jsme napravili. Otázka je stále aktivní, takže všichni, kteří dosud odpověděli na otázku a napsali jiné číslo, než o jaké nám jde, mohou poslat opravnou odpověď. Chybné odpovědi došlé po 21:03 nebude možno novým mailem opravit, protože od tohoto času je již otázka bez dvojího výkladu.

Napsat komentář