Vyhrajte trojici povídek Antoine de Saint-Exupéryho

Povidky-perex
Francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho si mnozí čtenáři spojují hlavně s jeho nejznámější knihou Malý princ. Tento vojenský pilot má však na svém kontě mnohem více literárních děl, a to včetně povídek.

Nejzajímavější povídky z pera francouzského letce

Jednoho z nejvýznamnějších francouzských spisovatelů a humanistů dvacátého století Antoine de Saint-Exupéryho znají naši čtenáři především díky neobyčejné knize Malý princ. Poetické poselství příběhu o setkání chlapce s realitou strohého světa má platnost i kouzlo, které prověřil čas: Malý princ se pro mnohé z nás stal součástí duše. Ale spojovat Exupéryho pouze s jedním dílem by bylo nespravedlivé. Do světové literatury se zapsal i příběhy, ve kterých dokonale skloubil zkušenosti z dobrodružného života pilota, víru v nesmrtelnost lidství tváří v tvář válce a postřehy o dokonalosti a slabostech člověka. S trojicí jeho nejzajímavějších povídek se nyní můžeme seznámit díky edici Omega.

 

Povídky

Autor: Antoine de Saint-Exupéry

Vydalo: nakladatelství Omega
Překlad: Jiří Konůpek
Počet stran: 224
Vazba: vázaná
Vydáno: 5/2015
ISBN: 978-80-7390-146-2

Přečtěte si více o knize Povídky, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Omega. Můžete se také podívat na ukázku.

logoOmega

Nakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami, ale věnuje se i novým autorům a knihám. Vydává publikace v pestré škále edičních řad, mimo jiné edice Beletrie, kde vycházejí knihy českých i světových autorů. Specialitou mezi edicemi je regionální literatura – pověsti a městské legendy.

 

O autorovi

antoine-de-saint-exuperyAntoine de Saint-Exupéry se narodil ve francouzské šlechtické rodině v Lyonu. Ve dvanácti letech poprvé letěl jako pasažér letadlem a tento zážitek ho tak zasáhl, že dokonce ke svému kolu přidělal křídla. Fascinace létáním způsobila, že později opustil studia architektury a místo toho získal diplom civilního a vojenského letce. V šestadvaceti letech debutoval povídkou Letec. S ocelovými ptáky spojil svůj život a láska k létání mu byla osudná. Během druhé světové války vzlétl z Korsiky nad okupovanou Francii a z této průzkumné výpravy se již nevrátil. Trosky jeho letounu byly nalezeny až v roce 2000 poblíž Marseille. Světová literatura mu vděčí za nesmrtelný příběh Malého prince.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Omega)

 

Vyhrajte knihu Povídky

Francouzský spisovatel, letec a také filosof a humanista Antoine de Saint-Exupéry nenapsal za svůj život mnoho knih, přesto se dokázaly některé z nich stát nesmrtelnými. Nejen Malý princ, který napadne každého při vyslovení známého jména, ale také povídky a další romány se staly slavnými. Tři nejzajímavější příběhy, ve kterých se dokonale snoubí Exupéryho zkušenosti ze života pilota, ale i postřehy o slabostech i dokonalosti člověka, si můžete přečíst právě nyní v knize Povídky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Povídky vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Povídky
probíhá od 18. června do 1. července 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Povídky (Antoine de Saint-Exupéry)

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePovídky

Saint-Exupéry, Antoine de

Omega, 2015

Vyhrajte trojici povídek Antoine de Saint-Exupéryho - DISKUZE

Počet reakcí: 1

Napsat komentář