Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 biografie M. Tatcherové Nezlomná

Žena, která se dostala z nuzných poměrů až do nejvyšší politiky, by klidně mohla být hlavní hrdinkou fascinujícího románu. V tomto případě se však jedná o čistě pravdivý životní příběh britské premiérky Margaret Thatcherové a vy si ho právě můžete přečíst.

Život a kariéra známé britské premiérky


Životopis Margarety Thatcherové (1925–2013), britské premiérky, je fascinující jako román, vymyslet by se ovšem nedal. Je to příběh dívky z malých poměrů, jež pod dohledem přísného, laskavého otce vyrostla k významné dějinné roli. Příběh statečné Margarety je kronikou urputného zápasu proti socialistům, odborům, státní byrokracii, oligarchii monopolů a zestátněných firem i téměř celé akademii teoretizujících ekonomů.

Železná lady, jak ji označili Sověti, ve studené válce zvítězila. V té ekonomické jen dočasně. Ani její největší odpůrce by sice už dnes nenapadlo propagovat státní průmysl, pevný kurs měny, regulaci platů a cen, vysoké progresivní daně… A přece přibývá regulace a byrokracie, daně se plíží nahoru. Růst byrokracie a omezování hospodářské svobody ničí prosperitu a v konečném důsledku ohrožuje i samu demokracii.

Proto je zápas Margarety Thatcherové velkým poučením i varováním.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Nezlomná.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o fascinující biografii britské Železné ladyDo soutěže bylo odesláno 569 tipů.

Kdo vyhrál?

atabana (569), Kamil (571), Anicka59 (572)

Správná odpověď

Kolikrát byla Margaret Thatcherová zvolena premiérkou Británie?
třikrát
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNezlomná (Harris, Robin)
Životopis Margarety Thatcherové (1925–2013), trojnásobné britské premiérky, je fascinující jako román, vymyslet by se ovšem nedal. Je to příběh dívky z malých poměrů, jež pod dohledem přísného, laskavého otce vyrostla… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.