Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Jak ulovit malou štiku

Trochu detektivka, trochu humor, finská a laponská mytologie, milostná dramata i magický realismus – to vše najdete v poutavém románu laponského autora. U jeho čtení se vám bude tajit dech a nudit se u něj rozhodně nebudete!

Rybářská výprava jako boj o život


A v tůni uprostřed močálu žije štika, na které závisí úplně vše. Elina Ylijaaková se stejně jako každé léto vrací do rodného východního Laponska. Má tři dny na to, aby tam ulovila malou štiku. Jenže tůňku střeží zákeřný vodní přízrak, brzy se objevují další prastará stvoření, a Elinina rybářská výprava se tak proměňuje v boj na život a na smrt.

Do toho všeho musí vyřešit svůj komplikovaný vztah s místním umělcem. Z bažiny v tundře vylézají podivuhodné neznámé bytosti připomínající stroje, které kdosi dávno spustil a dnes už je nikdo nedokáže vypnout. Do kuchyně se vloupá rarach, který spořádá včerejší polévku, a stovky let stará démonka nalezne nový příbytek v těle starosty. Jak ulovit malou štiku je jazykově vybroušený, mnohovrstevnatý román.

Skrývá v sobě příběh s detektivní zápletkou, okořeněný kousavým humorem, magickým realismem a finskolaponskou mytologií, ale také milostné drama i nemilosrdnou kritiku současného životního stylu s negativním dopadem na životní prostředí.

Více o knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Jak ulovit malou štiku.


host


Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 689 tipů.

Kdo vyhrál?

zmodry (689), sylver (689)

Správná odpověď

Kolik románů napsal Juhani Karila před Jak ulovit malou štiku?
Žádný.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeJak ulovit malou štiku (Karila, Juhani )
A v tůni uprostřed močálu žije štika, na které závisí úplně vše. Elina Ylijaaková se stejně jako každé léto vrací do rodného východního Laponska. Má tři dny na to, aby… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.