Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3× dvě komiksové knihy Holmes I. + II. a Holmes III. + IV.

Věrný druh Sherlocka Holmese pátrá po jeho zmizení. Podaří se mu překonat všechny překážky a na základě indicií, které jsou k dispozici zjistit, kde je pravda?

Holmes I.+ II.


4. května 1891 Sherlock Holmes záhadně zmizí ve vodopádech ve Švýcarsku. Stáhne tam s sebou i svého úhlavního nepřítele, profesora Moriartyho. O několik dnů později je detektivův byt na Baker Street 221b vykraden lupiči. Poslal je tam zřejmě Mycroft Holmes, Sherlockův bratr, který se snaží zničit důkazy o Sherlockově šílenství. Bratr Sherlocka podezřívá, že propadl drogám. Podle Mycrofta je Sherlockova smrt sebevraždou člověka, který nemohl snést pomyšlení, že jeho geniální mozek byl zničen drogami. Navzdory všem důkazům doktor Watson tomuto scénáři nevěří a vydá se po detektivovi pátrat po celé Evropě. Postupně odhaluje tajemství Holmese i celé jeho rodiny. U Holmesových rodičů se celá záhada ještě dále stupňuje. V dětském pokoji svého přítele Watson objevuje další tajemství. Jaký vliv mohl mít Mycroft na svého bratra? A jak chápat Mycroftovo tvrzení, že Moriarty, Sherlockův největší nepřítel, nikdy neexistoval?

Holmes III. + IV.


Watson pátrá ve francouzském městě Pau, kam Holmesova rodina jezdívala na letní byt, a objeví tam záhadný akvarel, který jej navede na zcela čerstvou stopu! Amatérský detektiv Wiggins mezitím hledá jistého doktora Dudleyho Parkse, mimořádného lékaře, jehož minulost je neoddělitelně propojena s Holmesovým otcem. Do hry vstupují dávná tajemství a osoby známé i nečekané: mezi nimi třeba i samotná Florence Nightingalová, živoucí britský poklad z nejdrahocenějších, všemi milovaná ošetřovatelka a reformátorka zdravotní péče. Pokračování příběhu o britském impériu, jeho největším detektivu a neochotě smířit se se ztrátou provleče své čtenáře spodinou Londýna i osudnými chvílemi dějin, zavede je do vojenské nemocnice ve Scutari i do přístavu v Balaklavě. Cecilovi s Brunschwigem trvalo dlouhých sedm let, než k svému fantasticky započatému holmesovskému opusu připojili další kapitoly. Přesvědčte se sami, že to čekání stálo za to.

Přečtěte si více o knihách v našem článku.

Ve spolupráci nakladatelsvím Menader vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihy Holmes I. + II. a Holmes III. + IV.


log_meander_2-1


Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Komiksové léto nebo zde či zde.Do soutěže bylo odesláno 552 tipů.

Kdo vyhrál?

jedla (552), Liba53 (552), mikewin (554)

Správná odpověď

Kdo je překladatelem obou knih Holmes vydaných nakladatelstvím Meander v roce 2014 a 2016?
Richard Podaný.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHolmes I.+ II. (Brunschwig, Luc)
Holmes I 4. května 1891 Sherlock Holmes záhadně zmizí ve vodopádech ve Švýcarsku. Stáhne tam s sebou i svého úhlavního nepřítele, profesora Moriartyho. O několik dnů později je detektivův byt na… více

zobrazit info o knizeHolmes III. + IV. (Brunschwig, Luc)
Watson pátrá ve francouzském městě Pau, kam Holmesova rodina jezdívala na letní byt, a objeví tam záhadný akvarel, který jej navede na zcela čerstvou stopu! Amatérský detektiv Wiggins mezitím hledá… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.