Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Roky naděje

Sesbírat jedinečné vzpomínky na druhou světovou válku těch nejslavnějších amerických a ruských válečných korespondentů trvalo řadu let a nyní konečně vychází rozhovory s desítkami novinářských es v knižní podobě.

Jedinečná svědectví novinářských es


Kniha ukazuje málo známou podobu druhé světové války zachycenou očima nejslavnějších amerických a ruských válečných korespondentů. Dozvíte se příběh fotografa, který osvobodil vlastní vězení na Filipínách, i příběh básníka, který s proseknutou lebkou utekl ze zajetí a prošel tisíc kilometrů okupovanou Ukrajinou. Zjistíte, co si myslel Stalinův tlumočník nebo jak byla vytvořena legenda o 28 panfilovcích. Najdete zde i rozhovor s mužem označovaným za nejdůvěryhodnější tvář Ameriky, jehož si předcházeli prezidenti a který přispěl k pádu jednoho z nich.

Jedinečné svědectví ze všech hlavních válečných front se rodilo dlouhá léta, kdy autor díky grantu nadace Harryho Franka Guggenheima opakovaně hovořil s desítkami novinářských es z nejdůležitějších amerických a sovětských médií. Publikace přináší nejen dramatická líčení z bitevních linií, ale také ukazuje, co všechno má vliv na naše vnímání historie.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Roky naděje.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu rozhovorů s válečnými korespondenty



Do soutěže bylo odesláno 243 tipů.

Kdo vyhrál?

DANALF (243), ava.s (243)

Správná odpověď

Jak se jmenuje cestopis po východní Evropě Bohuslava Šnajdera?
Toulavé léto.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeRoky naděje (Šnajder, Bohuslav)
Rozhovory s korespondenty z 2. světové války
Kniha ukazuje málo známou podobu druhé světové války zachycenou očima nejslavnějších amerických a ruských válečných korespondentů. Dozvíte se příběh fotografa, který osvobodil vlastní vězení na Filipínách, i příběh básníka, který… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.