Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy 39 způsobů, jak zachránit planetu

Šance na záchranu naší planety se každým dnem zmenšuje. Co s tím můžeme dělat? Britský novinář přichází s několika inovativními projekty, které posbíral během svých cest napříč světem. Inspirujte se a udělejte něco pro svůj domov. Žádnou planetu „B“ totiž nemáme…

Reálná řešení změny klimatuFascinující výzkum projektů po celém světě, které mají za cíl zastavit změnu klimatu.
Dostali jsme se do toho sami a sami také musíme najít cestu ven.
Problémy, se kterými se potýkáme, známe – ztráta biodiverzity, zvyšující se množství odpadu a znečištění, množství skleníkových plynů, které doslova pumpujeme do ovzduší… je to neudržitelné. Musíme něco udělat!


Tom Heap, autor knihy 39 způsobů, jak zachránit planetu (39 Ways to Save the Planet) je optimista! Nestraší, nevytváří hororové scénáře a nesnaží se své čtenáře uvrhnout do pocitu bezvýchodnosti a selhání. Právě naopak. Procestoval svět a objevil lidi, kteří zasvětili svůj život záchraně planety. Sdílením jejich příběhů dokazuje, že naděje je, jen se musíme vydat správnou cestou, ačkoliv to mnohdy není jednoduché.
Kniha je rozdělena do částí – Energetika, Životní prostředí, Zemědělství, Společnost, Doprava, Výstavba a průmysl, Odpady. V každé z nich čtenáři najdou inovativní projekty, které dokážou zmírnit dopad lidské činnosti na planetu, ať už jsou to plovoucí solární panely, bambusové vesnice, vzdělání dívek v rozvojových zemích, nebo zpětný záchyt a využití zplodin z výroby.

Klimatická krize není chiméra, je to reálný stav, ve kterém se nachází naše planeta. Jinou nemáme a jsme to právě my, kdo má teď za úkol zmírnit dopady naší činnosti a zastavit negativně nastavený trend. Kniha 39 způsobů, jak zachránit planetu dokazuje pravdivost onoho okřídleného výroku „Kde je vůle, tam je cesta“. Vydejme se s Tomem Heapem na cestu do budoucnosti a držme Zemi i sami sobě palce. Dobře to dopadne!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Zoner Press vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu 39 způsobů, jak zachránit planetu.
zonerpress

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte návod, jak zachránit planetuDo soutěže bylo odesláno 509 tipů.

Kdo vyhrál?

Kakajko (510), fiserovam (511), homolkaj (512)

Správná odpověď

Do kolika částí je kniha 39 způsobů, jak zachránit planetu členěna?
Do sedmi.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knize39 způsobů, jak zachránit planetu (Heap, Tom)
Reálná řešení změny klimatu
Fascinující výzkum projektů po celém světě, které mají za cíl zastavit změnu klimatu. Dostali jsme se do toho sami a sami také musíme najít cestu ven. Problémy, se kterými se potýkáme,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.