Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Astra

Astra se během hledání vlastní cesty potkává se spoustou lidí, přičemž každý z nich jí nějakým způsobem ovlivňuje a posouvá. Proč kamarádku z dětství děsí Astřino nepředvídatelné chování? A co muž, za kterého se nakonec provdá?

Setkání, jež ovlivňují naše životyRomán Astra, kráčející ve stopách knih Olive Kitteridgeová a Thirteen Ways of Looking at a Fat Girl, je vynikajícím debutem, který odhaluje různé tváře jedné tajemné ženy, viděné očima deseti lidí, s nimiž se setkává v průběhu života.
Po dětství, stráveném s nemilujícím otcem ve venkovské komuně v odlehlé části Britské Kolumbie, odjíždí Astra Brineová do Calgary, kde musí bojovat o nalezení vlastní cesty. Její život se stává studií tenké linie mezi závislostí a láskou, potřebou a touhou. Její kroky se kříží s dalšími lidmi – jsou to setkání mnohdy krátká, ale vždy intenzivní – kteří ji chtějí střídavě spasit, ovládnout, změnit, vtělit se do její kůže nebo před ní uniknout. Je tu kamarádka z dětství, jíž nahání strach Astřino nepředvídatelné chování; cizinec, který ji zachrání před bezdomovectvím, jenže se musí potýkat s vlastními démony; matka, jež si Astru najme jako děvče na hlídání v době, kdy se jí hroutí manželství; muž, který se s ní navzdory svým pochybnostem ožení. Všechna tato setkání odhalují nepříjemné, avšak důležité pravdy o tom, kým jsme a po čem prahneme. Zatímco sama Astra zůstává prchavou, nicméně podmanivou osobou, kolem níž se jednotlivá vyprávění točí, její příběh nám připomíná hluboký dopad, jaký může mít jedinec na lidi kolem sebe, a mocenské boje, jež se odehrávají ve všech našich vztazích, i těch nejintimnějších. Tento skvostně vystavěný a odhalující román zkoumá, co jsme ochotni druhým dát a co si od nich bereme a jak dobře vůbec známe lidi, které nejvíc milujeme.


Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Astra.


Jota_logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh o hledání vlastní cestyDo soutěže bylo odesláno 955 tipů.

Kdo vyhrál?

majer (955), opice1956 (955), Molga (956)

Správná odpověď

Jak dlouho román hrdinku sleduje?
Šest desetiletí.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeAstra (Bowersová, Cedar )
Román Astra, kráčející ve stopách knih Olive Kitteridgeová a Thirteen Ways of Looking at a Fat Girl, je vynikajícím debutem, který odhaluje různé tváře jedné tajemné ženy, viděné očima deseti… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.