Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Doktor z Varšavy

Janusz Korczak byl nejen pedagogem a publicistou, ale také vedl sirotčinec, ve kterém se musel potýkat se zhoršujícími se podmínkami židovského ghetta. Co si pro něj osud nakonec připravil?

Příběh o odvaze a síle lidského ducha


Neopustíte dítě tváří v tvář tmě a neopustíte jej v dobách, jako jsou tyto.

Mladí milenci Mischa a Sophia těsně před svatbou utekli z Varšavy s vidinou svobodného života. Poté, co byli násilně navráceni do nově budovaného ghetta, připojili se k dr. Januszi Korczakovi a začali pečovat o 200 dětí v sirotčinci, který vedl. Dr. Korczak se obětavě snažil udržet práva i toho nejmenšího dítěte v nepředstavitelných podmínkách, a stal se pro tisíce lidí žijících za hradbami majákem naděje.

Když se kolem ghetta stahuje smyčka hrůzy, jsou Misha a Sophie rozděleni a nuceni čelit nejhorším obavám každý zvlášť. Jediné, co jim zbývá, je víra, že se jednou znovu setkají…

Janusz Korczak odmítl opustit své děti a vydal se s nimi na společnou cestu do temnoty, do plynových komor. Až do poslední chvíle sdílel osud svých svěřenců. Ve varšavském ghettu žilo více než půl milionu lidí, konce války se dožilo méně než jedno procento z nich. Přežili, aby vyprávěli svůj příběh. Mischa a Sofie jsou jedni z nich. Kniha Doktor z Varšavy je jejich svědectvím o neskutečné odvaze a síle lidského ducha čelícímu nepředstavitelné katastrofě.

Janusz Korczak byl autorem literatury pro děti, pedagog, pediatr a publicista. V předválečné Varšavě vedl sirotčinec, který byl později přesunut do ghetta. Po rozkazu k přesunu dětí do transportu mimo ghetto je odmítl opustit a spolu s nimi byl zavražděn. Jeho příběh nebyl nikdy v češtině publikován.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Doktor z Varšavy.


Jota_logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o silný příběh polského doktoraDo soutěže bylo odesláno 1175 tipů.

Kdo vyhrál?

Jaroslava909 (1175), zurekpetr (1176), ava.s (1176)

Správná odpověď

Kde doktor Janusz Korczak zahynul?
V Treblince.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDoktor z Varšavy (Giffordová, Elisabeth )
Mladí milenci Mischa a Sophia těsně před svatbou utekli z Varšavy s vidinou svobodného života. Poté, co byli násilně navráceni do nově budovaného ghetta, připojili se k dr. Januszi Korczakovi… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.