Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 naučné knihy Naslouchání mechu

Svět mechorostů je zároveň fascinující i elegantně jednoduchý, přestože málokdo z nás si ho blíže všímá. Při toulkách přírodou jej vnímáme pouze jako měkký koberec pod nohama a v zahradě je často na obtíž, přesto stojí za to se s ním blíže seznámit.

Přehlížený poklad pod našima nohama


Robin Wall Kimmererová vypráví příběhy mechů z pohledu vědy i tradiční moudrosti domorodých národů. Mezinárodně uznávaná autorka poutavě spojuje vědecké poznatky s osobními postřehy a dává možnost nahlédnout do elegantně jednoduchého života mechorostů, od nichž se můžeme mnohé naučit. Ve vzájemně provázaných esejích srozumitelně vysvětluje biologii mechů a přemítá nad tím, co všechno nám tyto fascinující organismy mohou předat. Čerpá přitom ze svých rozmanitých zkušeností vědkyně, matky, učitelky i spisovatelky.

V meších autorka objevila vstupní bránu k důvěrnému sepětí s krajinou – jakousi tajnou znalost lesa, která je metaforou toho, jak lze žít ve světě. Putujte s ní a stejně jako ona se kolem sebe dívejte přes mechové brýle.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Naslouchání mechu.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte nový pohled na fascinující svět mechorostůDo soutěže bylo odesláno 285 tipů.

Kdo vyhrál?

jiji (288), Trombaron (288)

Správná odpověď

Jaké kořeny má Robin Wall Kimmererová?
Indiánské.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNaslouchání mechu (Kimmererová Wall, Robin)
Přírodní a kulturní historie mechorostů
Robin Wall Kimmererová vypráví příběhy mechů z pohledu vědy i tradiční moudrosti domorodých národů. Mezinárodně uznávaná autorka poutavě spojuje vědecké poznatky s osobními postřehy a dává možnost nahlédnout do elegantně… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.