Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 publikace Tajná válka

V druhé světové válce se obě strany snažily získat co nejvíce tajných informací od nepřítele. Znát jeho chystané kroky a vědět, zda nevyvíjí novou zbraň, bylo takřka nutností. A vy si můžete přečíst, jaké prostředky k tomu byly využívány.

Válka o informace


tajna-valka-obalkaKniha Maxe Hastingse rozhodně není vyčerpávajícím líčením tajné války ve druhé světové válce. Autor se zaměřil na konkrétní přiblížení prostředků, jaké obě strany v této tajné válce používaly, a postav, které je ovlivnily. Je málo pravděpodobné, že se odtajní další skutečnosti – možná kdyby Vladimír Putin zveřejnil sovětské archivy…

Většina publikovaných děl se zaměřuje na výzvědnou činnost té které země. Autor se v této knize rozhodl zkoumat otázku výzvědné činnosti v celosvětovém měřítku.
Četné knihy o zpravodajské činnosti za druhé světové války se zaměřují na to, čeho špioni (nebo osoby, které se snažily prolomit šifrovací kódy) dosáhli, záleží však pouze na tom, do jaké míry změnily získané tajné informace vývoj událostí. Sovětská špionáž byla svým rozsahem mnohem větší, než jakou se mohla pochlubit kterákoliv jiná bojující strana, a poskytla Rusům nesmírně cenné informace technického charakteru pocházející z Británie a ze Spojených států, nicméně Stalinova paranoia využívání tajných politických a vojenských materiálů nepřátel ochromovala.

Kniha Maxe Hastingse je skvěle propracovaná a především historicky podložená a přesná. Ačkoli mnohé akce popisuje velmi detailně, je čtivá a nechybí v ní (na pozadí tragických událostí druhé světové války) ani humor.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Tajná válka.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte publikaci o špionech a šifrách druhé světové válkyDo soutěže bylo odesláno 554 tipů.

Kdo vyhrál?

jedla (554), ilasan (555)

Správná odpověď

Ve kterém roce působil Max Hastings jako zpravodaj v bitvě o Falklandy?
V roce 1982.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTajná válka (Hastings, Max)
Špioni, šifry a odbojová hnutí
Kniha Maxe Hastingse rozhodně není vyčerpávajícím líčením tajné války ve druhé světové válce. Autor se zaměřil na konkrétní přiblížení prostředků, jaké obě strany v této tajné válce používaly, a postav,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.