Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Poslední vlak do Londýna

Truus Wijsmullerová si dobře uvědomuje, jak nebezpečný je Adolf Hitler a jeho nacistická ideologie, přesto neváhá riskovat vlastní život, abych zachránila jiné. Kolik dětí se jí podaří propašovat z okupovaných zemí do bezpečí?

Naděje pro židovské děti


Čeho lze dosáhnout, když se dobří lidé spojí proti zlu?

Píše se rok 1936 a nacisté jsou v očích patnáctiletého Stephana Neumana, začínajícího dramatika a syna bohaté vídeňské židovské rodiny, a jeho nejlepší přítelkyně, matematicky nadané Žofie-Heleny, jen primitivními neotesanci. Když se Hitlerovy síly dají do pohybu, bezstarostná nevinnost obou mladých lidí vezme zasvé.

V temnotách se však skrývá naděje. Holanďanka Truus Wijsmullerová riskuje vlastní život při pašování dětí ze zemí okupovaných nacisty do států, které jsou ochotné je přijmout. Tante Truus, jak jí všichni říkají, je odhodlaná zachránit tolik děti, kolik jen bude možné. A tak když Velká Británie rozhodne, že bude přijímat nezletilé uprchlíky z Říše, odváží se vyjednávat dokonce s Adolfem Eichmannem. Pustí se do závodu s časem ve snaze dopravit stovky dětí do bezpečí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Poslední vlak do Londýna.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte boj s časem o záchranu dětských životůDo soutěže bylo odesláno 908 tipů.

Kdo vyhrál?

cvmichal (908), veveruska (909), babytka (909)

Správná odpověď

Jaké národnosti je Meg Waite Clayton?
Američanka.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePoslední vlak do Londýna (Clayton, Meg Waite)
Čeho lze dosáhnout, když se dobří lidé spojí proti zlu? Píše se rok 1936 a nacisté jsou v očích patnáctiletého Stephana Neumana, začínajícího dramatika a syna bohaté vídeňské židovské rodiny, a jeho… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.