Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy povídek Dekameron 2020

Začtěte se do stovky povídek, které vznikly v době mimořádného stavu, kdy jsou lidé uvězněni v izolaci a svět stále svírá pandemie covid19. A inspirací pro tuto knihu byl právě Boccacciův Dekameron, který vznikl za podobných okolností.

Příběhy z karantény


Při epidemii moru ve Florencii v polovině 14. století vznikl Boccacciův Dekameron, soubor sta kratochvilných příběhů vypravovaných v izolaci k ukrácení karantény. Vzhledem k celosvětové pandemii covid19 letos toto Boccaciovo dílo posloužilo v Česku jako inspirace pro vytvoření knihy podobně mimořádné. Na popud Obce spisovatelů České republiky vznikl unikátní mezinárodní almanach sestavený z děl, která vznikla v době mimořádného stavu. I Dekameron 2020 obsahuje sto povídek – mezi spisovateli, kteří poskytli do knihy své povídky jsou světově známá jména i autoři méně známí, vedle českých autorů se zapojili i tvůrci z několika dalších evropských zemí včetně Slovenska, Německa a Velké Británie.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Dekameron 2020.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o sto povídek z doby covidovéDo soutěže bylo odesláno 484 tipů.

Kdo vyhrál?

ekov (484), ko21 (484)

Správná odpověď

Kdo vybral a uspořádal povídky v knize Dekameron 2020?
Lydie Romanská.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDekameron 2020 (kolektiv autorů)
100 nových povídek, které vznikly v době koronaviru
Při epidemii moru ve Florencii v polovině 14. století vznikl Boccacciův Dekameron, soubor sta kratochvilných příběhů vypravovaných v izolaci k ukrácení karantény. Vzhledem k celosvětové pandemii covid19 letos toto Boccaciovo… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.