Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 5 románů Žena, která napsala Bibli

Když král Šalamoun zjistí, že jedna z jeho konkubín je nejen krásná, ale také inteligentní a umí číst a psát, pověří ji úkolem. Má sepsat dějiny lidstva a hlavně období jeho vlády a vlády jeho otce. A vy si můžete přečíst, jestli se jí povede úkol splnit.

Biblické příběhy s nadhledem


Vtipný příběh o ženě, která v harému krále Šalamouna soupeří s ostatními konkubínami o místo v loži slavného krále. Vzhledem k tomu, že jako jediná žena u Šalomounova dvora uměla číst a psát, způsobilo, že po několika humorných i napínavých peripetiích tuto inteligentní ženu král pověřil, aby v příbězích sepsala dosavadní dějiny lidstva. V jejím podání je řada biblických pasáží vyprávěna s neodolatelným humorem a ironickým nadhledem, ale vlastně bez jakéhokoliv zásadního zkreslení nebo posunu významu. Šalomounova intelektuálka sepisuje své vyprávění od počátků lidstva, ale hlavním obdobím, které má popsat, je doba krále Šalomouna a jeho otce, krále Davida. Své texty pak předkládá Šalomounovi k redaktorskému posouzení, s nímž nad leckterou formulací živě diskutuje v obhajobě svých autorských postupů.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Garamond vám přinášíme soutěž,
ve které pět z vás může vyhrát knihu Žena, která napsala Bibli.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh vypravěčky ze Šalamounova harémuDo soutěže bylo odesláno 1111 tipů.

Kdo vyhrál?

xxkouckaxx (1111), volta (1111), cabina (1111), botka (1111), lumul (1112)

Správná odpověď

Odkud pocházeli rodiče Moacyra Scliara?
Z Ruska.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŽena, která napsala Bibli (Scliar, Moacyr)
Vtipný příběh o ženě, která v harému krále Šalamouna soupeří s ostatními konkubínami o místo v loži slavného krále. Vzhledem k tomu, že jako jediná žena u Šalomounova dvora uměla… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.