Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Hra o trůny – Mytologie

Svět fantasy série Hra o trůny je plný neuvěřitelných postav, mýtických bytostí a světů, které vycházejí ze starých legend z celého světa. Seznamte se s nimi důkladněji prostřednictvím knihy Gwendala Fossoise.

Hra o trůny z jiného úhlu


Když George R. R. Martin vytvářel svět pro svou nepřehlédnutelnou románovou ságu, jež si podmanila fanoušky po celém světě, inspiroval se mnoha slavnými mýty. Svět Hry o trůny je plný odkazů na mytologii: lidé bůhvíjakým zázrakem vstávají z mrtvých, další zase neuhoří v ohni či umějí měnit své vzezření, jsou tu draci a zlovlci i hordy na kost zmrzlých oživlých mrtvol… Ostatně čím by byla Daenerys bez svých draků? Koho by zajímala Noční hlídka, kdyby se na druhé straně Zdi nevyskytovali Bílí chodci? A odkud se vlastně vzala Melisandra?

Ve Hře o trůny najdeme nepřebernou spoustu odkazů na řecké a římské legendy a mýty (ale také na ty severské, anglosaské či artušovské). Stejně tak na nás při čtení a sledování neustále pomrkávají rozličná náboženství a lidové kulty, které této sáze dodávají jedinečný ráz. A proto ji všichni také tak milujeme!

Gwendal Fossois vás zve, abyste se (znovu a jinak) seznámili s mytologickým světem Hry o trůny. A vězte, že o překvapení na této cestě nebude nouze…

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Hra o trůny – Mytologie.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte mýty a legendy, které inspirovaly Hru o trůnyDo soutěže bylo odesláno 952 tipů.

Kdo vyhrál?

cvmichal (952), Kahomar (953), Mio1979 (953)

Správná odpověď

Kolik pevností bylo postaveno na Hadriánově valu?
17 pevností.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHra o trůny – Mytologie (Fossois, Gwendal)
Když George R. R. Martin vytvářel svět pro svou nepřehlédnutelnou románovou ságu, jež si podmanila fanoušky po celém světě, inspiroval se mnoha slavnými mýty. Svět Hry o trůny je plný… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.