Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Dcery

Martha a Betty jsou ve středním věku, přesto ve svých očích nikdy nedospěly a jsou stále těmi malými holčičkami, které obdivují svého tatínka. O to těžší je vydat se s otcem jedné z nich na cestu do Švýcarska, odkud se mají vrátit samy.

Existuje cesta zpět?


Martha a Betty, dvě nerozlučné kamarádky, které vyrážejí na nedobrovolnou cestu do Švýcarska. Na zadním sedadle jejich vozu sedí smrtelně nemocný otec jedné z nich. Má to být jeho poslední, definitivní cesta – Kurt hodlá ve Švýcarsku podstoupit eutanázii. Nakonec ale nic nedopadá tak, jak očekáváme. Všechno se v průběhu jejich cesty změní a nic už nebude jako dřív.

Lucy Fricke ve své knize vypráví o ženách, které zaskočil střední věk, protože ve svých očích nikdy nedospěly. Vypráví o loučení, jehož nezůstane ušetřen nikdo z nás. Vypráví o otcích, kteří odcházejí až příliš brzy.

V živých dialozích a s černým humorem autorka vykresluje poněkud groteskní cestu na jih, přes Švýcarsko a Itálii až na osamělý řecký ostrov, a zároveň se nepozorovaně noří stále hlouběji do příběhů a osudů hlavních hrdinů. A její hlavní otázkou přitom není, odkud přicházíme, nýbrž jak jsme se ocitli tam, kde jsme a jestli vůbec vede cesta zpátky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Akropolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Dcery.


akropolis_sirkovylogo

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o román o poslední cestě a loučeníDo soutěže bylo odesláno 1496 tipů.

Kdo vyhrál?

Fanny (1498), irenajak (1498), Ajrad1981 (1498)

Správná odpověď

Ve kterém roce obdržela Lucy Fricke Bavorskou knižní cenu? V roce 2010.
V roce 2018.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDcery (Fricke, Lucy)
Martha a Betty, dvě nerozlučné kamarádky, které vyrážejí na nedobrovolnou cestu do Švýcarska. Na zadním sedadle jejich vozu sedí smrtelně nemocný otec jedné z nich. Má to být jeho poslední,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.