Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Expedice badatele Věnceslava Brábka

Deníky, dopisy, fotoaparát a další zajímavé osobní věci badatele Věnceslava Brábka vám poslouží jako průvodci zpět v čase. Vydejte se mezi dinosaury a přečtěte si, jaké by asi bylo žít v druhohorách po boku těchto predátorů.

Život mezi dinosaury

Mohli by si dinosauři zvyknout na přítomnost člověka? Dnes víme, že byli inteligentnější, než se předpokládalo. Nahlédnout do soužití člověka a dinosaurů nám pomohla tajemná bedna objevená ve sklepě Národního muzea v Praze.

Našly se v ní deníky, svazek dopisů, ale i fotoaparát a jiné potřebné věci badatele Věnceslava Brábka ze začátku 20. století. Ukázalo se, že odvážný muž za pomoci časové centrifugy cestoval v čase. Na první výlet se vydal do svrchní křídy ve druhohorách před 70 miliony let. V jeho zápiscích se dočteme o vědeckém bádání i každodenních starostech o střechu nad hlavou, jídlo i holý život.

Brábek brzy pochopí, že přežít v době plné predátorů není jednoduché. Ke svému překvapení získá neobyčejné pomocníky, s kterými se pobyt v pravěku den ode dne mění. Pečlivě si vše zapisuje, kreslí, fotografuje, a vyřeší i technický problém, jak posílat domů dopisy své milé. Když poblíž jeho obydlí vybuchne sopka, Brábek se vrátí domů, ale nechá v pravěku kus svého srdce.

Je úžasné, že se vše zachovalo, a my tak s neohroženým badatelem můžeme prožít nejedno dobrodružství.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu
Expedice badatele Věnceslava Brábka do Svrchní Křídy pod Černými lesy.

logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte dobrodružný návrat do období dinosaurů

Do soutěže bylo odesláno 512 tipů.

Kdo vyhrál?

blapin (512), musilova.hana (513)

Správná odpověď

Jak se jmenovala dívka, které Věnceslav Brábek posílal dopisy?
Aurélie.

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeExpedice badatele Věnceslava Brábka do Svrchní Křídy pod Černými lesy (Sovák, Jan)

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.