Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Ezop o zvířátkách

Mají vaše děti rády příběhy o zvířátkách a uvítali byste, kdyby si z nich odnesly i nějaké ponaučení? V tom případě sáhněte po moderním vydání tradičních Ezopových bajek, které budou malé čtenáře nejen bavit, ale také je něco naučí.

Tradiční bajky v moderní podobě


Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Nikdo neví, zda byl skutečnou postavou, nebo jde jen o pseudonym jiného spisovatele či skupiny spisovatelů, kteří zaznamenali jeho bajky. Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, přinášejí jeho bajky radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům. Tahle knížka je představuje velmi neotřele, s velkou hravostí a vtipem, což zajisté velmi oceníte, ať už jste dítě, anebo dospělák. Pro české vydání bajky přebásnil Robin Král, překladatel, textař, básník a úspěšný spisovatel knížek pro děti.

Ve spolupráci se značkou Ella&Max
patřící pod nakladatelství PRESCO GROUP a.s.
vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Ezop o zvířátkách.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběhy o zvířátkách plné ponaučeníDo soutěže bylo odesláno 1396 tipů.

Kdo vyhrál?

jija (1396), Hojaro (1397), Hana Vlkova (1399)

Správná odpověď

Kdo je autorem ilustrací v knize Ezop o zvířátkách?
Marta Altésová.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeEzop o zvířátkách (Woollardová, Elli)
Veršované bajky
Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.