Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Strach a hnus v Las Vegas

Novinář Raoul Duke a doktor Gonzo se vydávají na cestu nevadskou pouští, na jejímž konci čeká Las Vegas. Netáhne je sem však vidina velké výhry v některém z kasin, ale chtějí prozkoumat bájný „americký sen“. Přečtěte si, co to podle nich obnáší.

Konec éry hippies


Novinář Raoul Duke (Thompsonovo alter ego) a jeho samojský právní zástupce doktor Gonzo uhánějí v zářivě rudém kabrioletu nevadskou pouští vstříc Las Vegas. Co je žene kupředu, však nejsou hazardní hry ve slavných místních kasinech, ale touha najít a důkladně prozkoumat bájný „americký sen“ i „úžasné možnosti“ konzumního způsobu života. Vybavení širokou škálou drog, které se nebojí v hojné míře užívat, se ústřední protagonisté protloukají nejrůznějšími místy města hříchu a jeho okolí, přičemž se střetávají s více či méně bizarními postavičkami z řad běžných Američanů – se zaměstnanci kasin a hotelů, policisty či novináři. Jejich putování je plné divokého, nespoutaného humoru, psychedelických vizí a místy až nesnesitelné paranoie, stejně jako břitkých a trefných komentářů vztahujících se ke všeobecně známým – a mnohdy falešným – ideálům soudobé americké společnosti.

Strach a hnus v Las Vegas představuje jedno z nejpřesvědčivějších a nejčtivějších svědectví o konci éry hippies a zároveň jde o nadčasový text, který se stal milníkem moderní americké literatury a základním dílem tzv. gonzo žurnalismu, jehož je Thompson otcem.

Ve spolupráci se značkou Kontrast Vintage
patřící pod společnost Knihy Dobrovský vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Strach a hnus v Las Vegas.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o drogový výlet do města hříchuDo soutěže bylo odesláno 1098 tipů.

Kdo vyhrál?

Beruska64 (1098), dohamaja (1098)

Správná odpověď

Kdy poprvé vyšla kniha Strach a hnus v Las Vegas?
V roce 1971.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeStrach a hnus v Las Vegas (Thompson, Hunter S.)
Novinář Raoul Duke (Thompsonovo alter ego) a jeho samojský právní zástupce doktor Gonzo uhánějí v zářivě rudém kabrioletu nevadskou pouští vstříc Las Vegas. Co je žene kupředu, však nejsou hazardní… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.