Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 historické romány Pod kardinálskou pečetí

Praha byla pro Jana Jiříka Kiowského neznámým městem, kam se chtěl dočasně uchýlit před pronásledovateli ze své rozbouřené vlasti. Nakonec si však Čechy zamiloval natolik, že zde zůstal až do své smrti a vy si můžete přečíst, jak ho naše země ovlivnila.

Složitý osud Jana Jiříka Kiowského


V roce 1772 přichází do Čech polský šlechtic Jan Jiřík Kiowski, který prchá před pronásledováním ze své rozbouřené země. Útočištěm i novým domovem se mu stává Praha, město, jež neznal, ale které ho od prvních chvil okouzlilo. Poznává nejen jeho přítomnost – okázalý život šlechty, starosti kléru (jako svého příbuzného se jej ujímá sám pražský arcibiskup Příchovský, jenž musí řešit situaci církve v době josefínských reforem), kulturní prostředí rodící se české inteligence v počátcích národního obrození i život prostých obyvatel Prahy –, ale seznamuje se i s dějinami svého rodu (Kiowského matka byla Češka Sibyla Harantová) a s osudy země, kterou v závěru života už považuje za svou vlast. Vášnivá a nešťastná láska ho přivádí až do okruhu frajmaurů – svobodných zednářů, stává se celoživotním ctitelem Mozarta, pozdní sňatek z něj nakonec učiní poštmistra v Jesenici. Složitá životní dráha Jana Jiříka Kiowského je zachycena na pozadí významných historických událostí, které hluboce ovlivnily i hrdinův myšlenkový vývoj, jeho názory a postoje.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Pod kardinálskou pečetí.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte druhý díl historické ságy o rodu HarantůDo soutěže bylo odesláno 594 tipů.

Kdo vyhrál?

starýchřestýš (594), lebroka (594)

Správná odpověď

Kolikátým dílem rodové ságy Aleny Vrbové je román Pod kardinálskou pečetí?
Druhý díl.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePod kardinálskou pečetí (Vrbová, Alena)
Třetí vydání oblíbené historické románové trilogie Aleny Vrbové. Druhý díl, nazvaný Pod kardinálskou pečetí, vás zavede do posledních tří desetiletí 18. století. V roce 1772 přichází do Čech polský šlechtic Jan… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.