Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 publikace Lepší život bez plastů

Plastové výrobky znamenaly obrovský boom a žádná domácnost si nedokázala představit své fungování bez nich. Nyní se však ukazuje, že jejich negativní dopady převyšují ty pozitivní a je třeba jejich spotřebu eliminovat. Jak? To si pojďte přečíst.

Jde to i bez plastu


Miliony tun plastového odpadu, hromadící se v přírodě, patří k největším výzvám současnosti. Přitom se lze bez zdravotně závadného plastu nebo plastu s krátkou životností téměř vždy snadno obejít! V této knize jsme sepsali všechna důležitá fakta o plastu a problémech, které způsobuje, a spolu s nimi více než 300 návodů a nápadů na smysluplné omezení plastu během všedního dne.

  • Omezení plastu je prospěšné pro životní prostředí: na rozdíl od umělých hmot vyráběných z ropy, jež zůstávají nerozložené v přírodě a škodí zvířatům, rostlinám i lidem, jsou alternativní materiály neškodné nebo dokonce biologicky zcela rozložitelné.

  • Omezení plastu je prospěšné pro zdraví: zatímco běžné druhy plastu obsahují tisíce neviditelných aditiv, zatěžujících naše zdraví a životní prostředí, jsou přírodní materiály jako sklo, ocel atd. zpravidla zcela nezávadné.

  • Omezování plastu je zábavné a inspiruje ke změně uvažování: staňte se součástí neustále rostoucího hnutí lidí, jimž není spotřeba plastu lhostejná a kteří se dennodenně zasazují o ochranu naší planety svým uvědomělým spotřebním rozhodováním.


Ve spolupráci s nakladatelstvím Kazda vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Lepší život bez plastů.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte tipy, jak se v domácnosti zbavit plastuDo soutěže bylo odesláno 656 tipů.


Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

kolazu (657), hanusl (658), statek (658)

Správná odpověď

Od kterého roku funguje portál Smarticular.net?
Od roku 2014.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeLepší život bez plastů (Smarticular.net)
Více než 300 udržitelných alternativ a nápadů, s nimiž unikneme záplavě plastů
Miliony tun plastového odpadu, hromadící se v přírodě, patří k největším výzvám současnosti. Přitom se lze bez zdravotně závadného plastu nebo plastu s krátkou životností téměř vždy snadno obejít! V… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.