Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Srdce včely má pět komor

Podle starých mýtů nosí darované včelstvo štěstí a Helen Jukes je jasným důkazem pravdivosti tohoto tvrzení. Právě včely jí od základů změnily život a ona konečně našla něco, co dává její existenci smysl.

Cesta po stopách včel


Na prahu třicítky se Helen Jukes cítí uvězněná v městském kolotoči kancelářského pletichaření a dočasných adres. Snaží se usadit ve své nové práci v Oxfordu a tu jí dojde, že aby prožila smysluplný život naplněná láskou a prací, musí se sama změnit. Tehdy jí kamarádi darují včelstvo (podle starých mýtů darované včelstvo přináší štěstí) a Helen začíná svůj první včelařský rok. Co ale obnáší „chovat“ tyto divoké tvorečky? Jak mohou nové vědomosti o včelách přispět k objevování sebe sama? A přinese jí cesta do útrob úlu uvolnění?

Zatímco Helen hledá svou roli v úžasném ekosystému úlu, samotný akt chovu jí přináší nový pohled na život, prohlubuje její přátelství (stará i nová) a oživuje její svět. Její vyprávění je fascinující cestou ve stopách včel a jejich úlu i dějinami našeho pozorování včel. Jde o úchvatné zamyšlení nad zodpovědností a péčí, nad zranitelností a důvěrou, nad tvorbou nových pout a vstupem na pole dosud neprozkoumaná.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Srdce včely má pět komor.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběh o včelách, které nosí štěstíDo soutěže bylo odesláno 558 tipů.

Kdo vyhrál?

jacline (558), Fanda82 (560)

Správná odpověď

Kde si Helen Jukes poprvé vyzkoušela včelaření?
V Londýně.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSrdce včely má pět komor (Jukes, Helen)
Jak jsem se stala včelařkou
Na prahu třicítky se Helen Jukes cítí uvězněná v městském kolotoči kancelářského pletichaření a dočasných adres. Snaží se usadit ve své nové práci v Oxfordu a tu jí dojde, že… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.