Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 biografické knihy Hory byly jejich osudem

Hory mohou být nejen krásné, ale dokáží být i kruté. Své o tom ví řada horolezců, kteří se o své zážitky rádi podělí, ale jsou i tací, kteří už to udělat nemohou. A právě jejich příběhy, které bohužel skončily tragicky, si můžete nyní připomenout.

Odvrácená strana horolezectví


Zcela nové, aktualizované a doplněné vydání velmi úspěšné knihy o slavných slovenských a českých horolezcích, které spojovala láska k horám a horolezectví. Bohužel spojila je i smrt, kterou našli předčasně ve svých milovaných horách.

Za všechny jmenujme následující slavné a zásadní osobnosti československého horolezeckého sportu: Ivan Bortel v peruánskych Andách, Milan Kriššák a další záchranáři po havárii vrtulníku ve Vysokých Tatrách, Jozef Psotka na Everestu, šest Slováků pod lavinou na Pamíru, tři po pádu na Pumori, Juraj Kardhordó na Manaslu, Jindro Martiš pod Annapurnou, Pavel a Ondrej Pochylí – známí Pavouci, našli smrt ve Vysokých Tatrách, Karel Jakeš v Belianskych Tatrách, Vladimír Plulík na Broad Peaku.

V knize najdete i osud Vlada Štrby, který se pokusil dosáhnout vrcholu Everestu Boningtonovou cestou a zemřel při sestupu. Všichni jmenovaní i mnozí další zaplatili nejvyšší daň za své sny. Za sny, které nejenom snili, ale i uskutečňovali…

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Hory byly jejich osudem.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte vzpomínky na naše slavné horolezceDo soutěže bylo odesláno 367 tipů.

Kdo vyhrál?

jana224 (367), Audy (369)

Správná odpověď

V kolika letech zemřel Ivan Bortel?
Ve dvaceti šesti letech.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHory byly jejich osudem (Vranka, Milan)
Zcela nové, aktualizované a doplněné vydání velmi úspěšné knihy o slavných slovenských a českých horolezcích, které spojovala láska k horám a horolezectví. Bohužel spojila je i smrt, kterou našli předčasně… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.