Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Roberta Bryndzy dle výběru

Londýn je velké město, v jehož temných uličkách se skrývá nejeden zločinec. Naštěstí proti nim stojí zkušená policistka Erika Fosterová, která si poradí s každým případem. Přidejte se k ní a vyberte si, jakého vyšetřování se spolu s ní zúčastníte.

Dívka v ledu


Poté, co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.

Noční lov


Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené.

O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi.

Temné hlubiny


Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.

Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.

Do posledního dechu


Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je sice na místě nálezu mrtvé dívky v kontejneru jako první, případ ovšem nespadá do její kompetence. Tento fakt ale Eriku nedokáže zastavit.

Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a rychle odhalí souvislost s jinou, čtyři měsíce starou nevyřešenou vraždou. Obě dvě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu…

Když za podobných okolností zmizí další dívka, musí Erika Fosterová, Mossová i Peterson jednat co nejrychleji.

Chladnokrevně


Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová tuší, že je uvnitř kufru, který vyplavila Temže, nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, nemůže být nikdo nikdy připraven…

O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech?

Smrtící tajnosti


Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer?

Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…

Více o knihách si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které si tři z vás mohou vybrat jednu z knih
Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Do posledního dechu,
Chladnokrevně a Smrtící tajnosti.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 1025 tipů.

Kdo vyhrál?

porthos (1025, Noční lov), jaro49 (1025, Dívka v ledu), luuu (1026, Smrtící tajnosti)

Správná odpověď

Kdy se konala autogramiáda Roberta Bryndzy v rámci veletrhu Svět knihy 2019?
11. května.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDívka v ledu (Bryndza, Robert)
Poté, co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny,… více

zobrazit info o knizeNoční lov (Bryndza, Robert)
Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným… více

zobrazit info o knizeTemné hlubiny (Bryndza, Robert)
Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta… Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.