Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o pět knih Deník šílené markraběnky

Ani šlechtický původ nezajistil Zitě Pallavicini život o jakém snila. Musela se vyrovnat s tragickými událostmi, které postihly její rodinu, ale i s vlastními problémy, které vyústily až v deprese a poruchu příjmu potravy. Začtěte se do jejího příběhu.

Složitosti v životě aristokracie


Zita Pallavicini, dědička starých šlechtických rodů rakousko-uherské monarchie, popisuje ve své knize historii své české i uherské rodiny, složitosti života aristokracie, své lásky i slabosti se stejnou vášní a provokativní upřímností, s jakou žije i svůj život. Vyskytují se v ní přitažlivé a velkolepé postavy jako její maminka, nádherná excentrická česká hraběnka s tragickým osudem, nebo naivně poctivý dědeček, který si nechal pomaďarštit příjmení z Pallaviciniho na Pálinkáse, aby ho pak po padesátém šestém stejně popravili. V knize hovoří o „rudé hraběnce“ Katince Andrássy i své velké lásce, knížeti Karlu Schwarzenbergovi.

Zita Pallavicini nepropírá záležitosti jiných, vypráví o své vlastní anorexii, o depresi i pokusu o sebevraždu. Ačkoli jí život poskytl vše, co patří k idyle dívčího románu, ve skutečnosti zažívala osamělost, zklamání a nezřídka i materiální nouzi. Přestože prožila řadu pozoruhodných vztahů a vždy toužila po skutečných citech, jichž se jí často nedostalo, skutečný smysl daly jejímu životu až děti.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Garamond vám přinášíme soutěž,
ve které pět z vás může vyhrát knihu Deník šílené markraběnky.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o vyprávění ze života markraběnkyDo soutěže bylo odesláno 1090 tipů.

Kdo vyhrál?

zurekpetr (1092), jiji (1092), fiserovam (1093), Myska.Kl (1093), Marie64 (1093)

Správná odpověď

Kolik dětí má Zita Pallavicini?
Dvě děti.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDeník šílené markraběnky (Pallavicini, Zita)
Zita Pallavicini, dědička starých šlechtických rodů rakousko-uherské monarchie, popisuje ve své knize historii své české i uherské rodiny, složitosti života aristokracie, své lásky i slabosti se stejnou vášní a provokativní… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.