Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o dvě knihy Stromy vypravují

Narazili jste při svých toulkách na strom, který nesl označení památný, a přemýšlíte, v čem asi sehrál tak zásadní roli, aby si takový přívlastek zasloužil? Prolistujte si publikaci Marie Hruškové a jejích kolegů a možná to právě v ní zjistíte.

Příběhy zachycené mezi větvemi


Paměť stromů je o mnoho delší, než paměť lidská, ale jako vše, co žije, jsou stromy smrtelné. Když zahyne starý strom, zůstanou nám možná kresby, z novější doby filmové záznamy. Zmizí však vztahy, které ho – někdy po staletí – spojovaly s lidmi žijícími v jeho okolí, blednou vzpomínky, vytrácejí se příběhy, které k němu patřily.

Stalo se skoro samozřejmostí, že je tolik knížek o hradech a zámcích – a na stromy skoro jako by se zapomnělo. Marie Hrušková se zabývá památnými stromy desítky let a často se setkává s tím, že posluchači i čtenáři vyžadují vysvětlení, proč je ten který strom památný. Připravila proto spolu s kolegy váběr příběhů, v nichž jsou těmi nejdůležitějšími stromy. Inspirací byla většinou lidová podání. Jako každý výběr, je i tento soubor ovlivněný znalostmi a sympatiemi. O to víc ale autoři nechali prostoru pro ty, kteří budou chtít v jejich práci pokračovat. A měli by. Stromy - věkovité i ty mladší – si to zasluhují.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Stromy vypravují.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte vyprávění památných stromůDo soutěže bylo odesláno 733 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (733), starýchřestýš (734)

Správná odpověď

Kolik příběhů najdete v knize Stromy vypravují?
Třicet.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeStromy vypravují (Hössl, Pavel – Hrušková, Marie – Turek, Jaroslav)
Příběhy o stromech a lidech
Paměť stromů je o mnoho delší, než paměť lidská, ale jako vše, co žije, jsou stromy smrtelné. Když zahyne starý strom, zůstanou nám možná kresby, z novější doby filmové záznamy.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.