Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 detektivní romány Podivné přátelství

Navzdory tomu, že je Luboš Neumann na oddělení vyhlášený jako samotář a trochu zvláštní samorost, jeho nová kolegyně Kamila mu sedla a tvoří spolu sehraný tým. Podaří se jim spolu vyšetřit nejen novou vraždu, ale i případ starý čtvrt století.

Vyšetřování se šťastným koncem


Detektivní kniha Podivné přátelství obsahuje dva příběhy spojené postavami ostříleného policisty a mladé právničky a také jedním starým případem, který se odehrál před čtvrtstoletím.

První polovina knihy nese název Podivný způsob. Mladá doktorka práv Kamila vymění možnost být soudkyní za práci u kriminální policie a stane se parťačkou Luboše Neumanna, který má pověst úspěšného vyšetřovatele, ale také samorostlého vlka samotáře. Kamila mu kupodivu vyhovuje. Řeší spolu brutální vraždu mladé ženy, jejíž bývalý manžel se za záhadných okolností stane hlavním podezřelým. Že všechno bylo v tomto podivném případu jinak, že v něm hraje skrytou roli pomstychtivost žen a že obviněný svoji bývalou manželku nezavraždil, vyústí v dobrý konec. Kamila zažije s hlavním podezřelým při vyšetřování nečekaná dobrodružství, která je sblíží a konec případu korunuje jejich svatba.

Druhá polovina knihy má název Falešné přátelství a řeší se v něm starý případ loupežného přepadení, do kterého účelově zasáhl prokurátor a jeden z obviněných byl nespravedlivě odsouzen. Jak a proč se to stalo, se po mnoha letech podaří odhalit, ale nelze to už žádným způsobem napravit.

Iveta Svobodová oba spojené příběhy pojala jako jeden román s mnoha zajímavými postavami. Křivdu a nespravedlnost zná z vlastní zkušenosti každý, ale v soukolí justice a kriminálního vyšetřování mají fatální následky a hlavní hrdinové i čtenáři si právem zaslouží trochu šťastný konec.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Podivné přátelství.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte dva detektivní případy pro jeden týmDo soutěže bylo odesláno 560 tipů.

Kdo vyhrál?

Gargamel (560), Hanka394 (561)

Správná odpověď

Čím je bývalý manžel oběti v případu z první poloviny knihy?
Ředitel reklamní agentury.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePodivné přátelství (Svobodová, Iveta)
Detektivní kniha Podivné přátelství obsahuje dva příběhy spojené postavami ostříleného policisty a mladé právničky a také jedním starým případem, který se odehrál před čtvrtstoletím. První polovina knihy nese název Podivný způsob.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.