Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Pražské jaro

Měl to být výlet po Evropě, na kterém si James a Eleanor odpočinou od školních povinností a užijí si nějakou tu legraci. Místo toho se dostanou až do Československa, kde se právě chystají velké změny, a Rudá armáda se shromažďuje na hranicích.

Milníky české historie pohledem britských hrdinů


V létě roku 1968, v roce pražského jara a studené války, se dva studenti, James Borthwick a Eleanor Pike, rozhodnout projet stopem Evropu. Tím si zkomplikují právě se rodící přátelství, které by mohlo přerůst v něco většího. Jakmile dorazí do jižního Německa, zrodí se v jejich hlavách nápad navštívit Československo – zemi, ze které se Dubčekův „socialismus s lidskou tváří“ usmívá na svět kolem.

Mezitím, Sam Wareham, první tajemník britské ambasády v Praze, sleduje s cynismem diplomata a vášní mladého muže vývoj v zemi. Ve společnosti české studentky Lenky Koneckove si nachází cestu do světa československé mládeže, která je plná nadějí a nových myšlenek. Za železnou oponou se v této chvíli nic nezdá být nemožným. Avšak obří kola politiky se dál točí v pozadí, sovětský vůdce Leonid Brežněv vyvíjí na Dubčeka nátlak a Rudá armáda se shromažďuje na hranicích.

Tato chytrá, strhující a smyslná novela opět potvrzuje, že Simon Mawer je jedním z nejtalentovanějších současných autorů historického románu.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Pražské jaro.


KnihaZlin_AlbatrosMedia

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 954 tipů.

Kdo vyhrál?

ko21 (954), lebroka (954), bibina (955)

Správná odpověď

Kde studují James a Eleanor?
V Oxfordu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePražské jaro (Mawer, Simon)
Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o sexu, politice a zradě. V létě roku… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.