Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Neobvyklý typ (něco málo povídek)

Přečtěte si sedmnáct povídek z různých míst od maloměsta až po vesmír, jejichž hrdinové prožívají nejen své běžné životy, ale ocitají se i ve zlomových situacích. A každý z nich si během svého příběhu připomene, jak umí být osud nevypočitatelný.

Připomeňte si, jak vratká může být země


Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je ve všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesunujeme).

Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím – a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu.

Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečekaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vratká.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu
Neobvyklý typ (něco málo povídek).Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte povídkovou knihu oscarového Toma HankseDo soutěže bylo odesláno 1280 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

mikalek (1280), babickactenarka (1281), Barbara333 (1284)

Správná odpověď

Za roli ve kterém filmu získal Tom Hanks Oskara?
Philadelphia.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNeobvyklý typ (Hanks, Tom)
(něco málo povídek)
Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je ve všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.